| anonima2617181 a întrebat:

Bunăăă, sunt clasa a 8-a și am câteva emoții în legătură cu Evaluarea Națională, mai multe la proba de Matematică, aș vrea să știu cum aș putea să scap de ele ( având în vedere că emoțiile nu prea ajută, mai ales în timpul evaluării )? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Emoții oricine poate avea, important este să fii cât mai relaxat, calm și totul va fi în regulă.
Încearcă să nu te stresezi prea tare, dacă înveți nu ai motive de îngrijorare.

| Teo29 a răspuns:

Te pregatesti foarte bine, faci teste si mergi pregatita. Daca esti stapana pe materie si pe subiecte, te vei descurca iar emotiile se vor diminua. Incepe mereu cu ce stii sa faci, verifica sa fie corect ce ai scris si complet iar dupa faci restul.

Iti recomand un profil uman ulterior, ca sa iti fie usor, scapi asadar de bac la mate si alte obiecte care sunt in legatura cu matematica.

Recomand filologie, stiinte sociale

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... N ai de ce sa ai emotii. Evaluarea este foarte usoara. Nu conteaza nici nota atat de mult pentru ca, daca nu intrii la liceul dorit, poti sa dai la alt liceu si in semestrul 2 sa te muti. Stai calma si repeta chestiile de baza. Si distreaza te

| D4r1uss a răspuns:

Nu trebuie sa ai emotii, eu nu am invatat deloc inainte de evaluare si la mate am luat 5.25 si la romana 7.45, mentionez ca am avut media de pe cei 4 ani 9.32

| anonima2617181 explică (pentru D4r1uss):

Pana acum media pe cei 4 ani imi este 9.86, as avea sanse sa intru la Filologie, nu? Adica nu as vrea la profil real pentru ca imi place mai mult literatura si istoria