| DenisaDeniiiTpu a întrebat:

Bunăăă TPU. Aveţi idei de activităţi/jocuri, etc. pe care să le fac atunci când mă plictisesc vara? De exemplu pot să văd un serial, pot să pictez... ce idei aveţi? Vă rog să nu mă luaţi la "mişto", eu chiar vorbesc serios happy Fundă!

Răspuns Câştigător
| Alexandru009009 a răspuns:

Activitati specifice adolescentilorhappy:
-Fa sport(Mie asta imi place)
-Asculta muzica,de orice fel
-Vizioneaza seriale(ideea ta)
-Citeste o carte,poate mai multe
-Compune poezii, mini-carti etc.(sa ai cu ce te mandri la prieteni, parintilaughing
-Tv/Pc, gaseste niste jocuri care sa te captiveze
-Iesi in oras, mergi la strand

DISTREAZA-TE! It's your summerhappy

1 răspuns:
| AnneRoseRock a răspuns:

Hey! big hug

Pai, pentru inceput, ai putea sa faci miscare - iesi cu prietenii in oras, in parc, la scara blocului; te dai cu bicicleta, rolele, skate-ul; faci un sport, alergi; poti, bineinteles, sa citesti o carte care ti se pare interesanta, sa desenezi, sa inveti sa canti la un instrument, sa te uiti la seriale, anime-uri, filme; sa asculti muzica, sa joci MMORPG-uri, sa iti pierzi vremea pe retele de socializare, sa mergi la inot...

Of, vacanta incepe, usor-usor, sa se apropie de sfarsit. Ai timp sa faci toate prostiile!