| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaaaaa TPU
Marti am de vorbit despre multe timpuri la engleza si am foarte mari emotii, desi le am cu engleza. imi e frica sa nu uit ceva, sa nu ma balbai ca de obicei si sa nu vorbesc prea repede. si in afara de asta, miercuri am de prezentat un proiect la istorie pentru care chiar m-am pregatit si inca o fac. dar am emotii. chiar daca am mai prezentat proiecte in fata clasei, totusi imi e frica sa nu ma fac de ras. mai ales ca si baiatul pe care il plac e cu mine in clasa si am imi e frica ca o sa ma fac de ras.
sfaturi? multumesc mult.

1 răspuns:
| Nobody04 a răspuns:

Ai mai multă încredere în tine. În momentul în care te vei afla în fața clasei gândește-te la ceva frumos (un loc, o persoană și așa mai departe) sau pur și simplu imaginează-ți că ești singură. Te va ajuta acest lucru. Aveam și eu această problemă, cel puțin la mine a mers.
Baftă la prezentare!