| Hugulets a întrebat:

BunaTPU.am 17 ani..prietenul meu 19. si avem jumate de anisor de cand suntem impreuna e tot serios.ii stiu parintii si el pe ai mei... credeti ca e momentul potrivit pentru a avea relatii? vrem asta ambii dar. nu stiu..stau inca sub semnul intrebarii

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Crezi ca o persoana straina iti cunoaste mai bine corpul si sufletul incat sa iti spuna daca este timpul sa iti incepi viata sexuala? Doar tu poti stii cand esti pregatita sa faci pasul acesta. Nu conteaza cat de mult timp ai fost cu persoana respectiva sau cat de bine te intelegi cu familia lui, ceea ce conteaza este daca in sufletul tau esti pregatita sa faci pasul acesta si daca tu consideri ca acest baiat merita sa ii daruiesti corpul tau. Nu trebuie sa te grabesti sa iti incepi viata sexuala. Este destul timp pentru asta, ceea ce trebuie sa iei in considerare este ca nu mai poti sa traiesti acea intensitate a primei dati de doua ori, asa ca trebuie sa te gandesti bine daca persoana de langa tine merita acest "privilegiu".

1 răspuns: