| roxyana03 a întrebat:

Bunda
ajutati-mabig grin...
Tu cand iubitul te-a inselat sau cand va`ti despartit...
Cum ai facut sa-l uiti,?
Fara sa-ti faci alt prieten, nu vreau alt prieten,
Vreau sa-l uit dar sa nu-mi fac alt prieten
Ajutor.
DAU FUNDA+VOT cryingcryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,pai sincera sa fiu inca incerc sa il uit,m`am despartit de el,inca mi-e greu dar incerc sa uit,stii cum?
Nu mai controlez pozele,convorbirile am sters numarul,stii nu ma mai int cine e iubita lui,pentru ca stiu ca viata merge inainte,nu e numai el,sau al tau,mai avem multe de intampinat si multi baieti de cunoscut,acum ca ne-am despartit de ei trebuie sa mor? sa plang? si ce?,da intr-adevar am tinut la el si inca tin,dar de ce sa plang,cand el deja are alta iubita si nu sufera,haide sa le aratam ca si noi suntem mai bune decat ei si ca putem mult mai mult de atat.
Sa trecem peste cu capul sus, si nu mai plange, nu are rostoh go on

7 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi inseamna ca inca nu esti pregatita sa il uiti! abstract dar totusi real facandu-ti alta relatie se uita cel mai repede! iar daca o persoana isi propune cu adevarat sa uite va uita dar in timp...sunt multe amintiri, multe lucruri frumoase, multe sentimente investite care nu se pot uita de la o zi la alta.iar acea persoana care spune ca s-a culcat in seara asta si dimineata cand s-a trezit spune ca la uitat inseamna ca nu a iubit cu adevarat.toti stim ca este greu dar timpul sa stii ca vindeca totul. funda?

| Ralluca25 a răspuns:

Heeei. În primul rand un baiat nu merită să plângi după el! Doar uită-l gândește-te că mai sunt alții pe lume nu e singurul happy dacă te-a înșelat înseamnă că e fraier ( cam toti sunt ) laughing da nu mai sta tristă că vați despărțit credemă mai sunt o groază de băieți pe lume și poate te va place cu adevărat și nu va înșela sau cine știe alte chestii. :* Dăi încolo lumea poate supraviețui și fără ei! >:d

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Ai putea sa incerci sa te concentrezi pe alte activitati.De ex:
Citeste o carte.
Asculta muzica.
Deseneaza.
Joaca-te cu prietenii (sah, cart, remi, x si 0 etc).
Iesi in natura.
Fotografiaza diferite chestii.
Cumpara-ti un animal.
Jogging.
IMVU (genial).
Cumpara reviste gen Popcorn, Bravo girl, Cool girl etc.
Iesi in oras cu prietenii sau cu mama sau cu orice altcineva.
ETC.
Sunt atatea chestii de facut.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si nu numai
gaseste niste activitati
ca de ex: cand e cald iesi cu prietenii la piscina,bazin,mare,strand...
in parc,cu rolele,pe mess, fa poze, citeste
scuze ca raspund de doua ori dar nu s-a trimis tot raspunsulangry

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Hei,nu am putut sa iti trimit mesaj,nu stiu ce se intampla cu contul meu,dar iti multumesc pentru funda,si imi pare foarte bine ca poti trece peste tot,ca il poti uita, capul sus, fii mandra!:*

| TeChişÎnFreză a răspuns:

Gaseste-ti o activitate/un job care sa te preocupe in asa fel incat sa nu te gandesti 24/24 la el.
Nu te mai duce in locurile care iti amintesc de el.
Incearca sa gasesti un baiat care sa te faca sa uiti cu totul de ex.winking.
Oricum, daca te-a inselat ar fi o pierere de timp si sentimente zdrobite daca te-ai impaca cu el.oh go on. O sa gasesti altu' mai bun.winking.

Bafta! :*. Uita'l pe prost oh go on. Nu te merita.

| SmileToMe a răspuns:

Am petrecut mai mult timp cu prietenii mei. A durat ceva timp dar a meritat happy