| xFaith a întrebat:

Buna TPU
Prietenul meu, a fost ranit de catre fosta lui prietena [ a stat cu ea 1 an si 7 luni ]. Sunt intr-o relatie cu el de 7 luni. el cateodata imi spune : Stau si ma gandesc, tu esti o fata deosebita si nu meriti sa ma port cu tine urat. Cateodata chiar ma port urat cu tine si apoi imi pare rau.

Vreau sa va spun, ca lui ii este frica sa nu-i fac faze nasoale asa cum ii facea fosta lui prietena. Din cate am inteles de la el, fosta lui prietena, profita de bunatatea si de banii lui si multe alte chestii.

Il iubesc prea mult si cateodata chiar il inteleg.

Credeti ca este normal sa ii fie frica sa nu fie ranit?

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Dupa ce ai spus tu aici ii este frica...tu ar trebui sa ii dai de inteles ca nu esti ca si fosta lui...asta mi s-a intamplat si mie acum cateva luni am fost ranita de fostul prieten iar acum stau cu un baiat care ma iubeste si si eu il iubesc dar s-a intamplat si sa il ranesc. Vb cu el fi tandra si o sa vezi ca nu o sa ii mai fie frica de chestia asta. Fetele care profita de baietii care le iubesc vor face mereu asa. bafta

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ca ii e frica, la oricine i-ar fi daca a patit-o odata dar incet, incet isi va da seama ca tu nu esti asa si meriti mult mai mult, ai putina rabdare si vei vedea ca -i va disparea frica asta

Răspuns utilizator avertizat
| ioanadanny a răspuns:

Fosta ii facea faze nasoale, ma gandesc ca are si el vina daca ti-a cerut scuze ca se poarta urat uneori.eu cred ca vina e amandurora

| copiladolescent a răspuns:

Da, draga, deoarece unul din motivele pentru care traim este sa invatam. Si el, prospat, a adaugat in servarul lui cerebral, pe baza experientei, sa nu isi mai lase sufletul si inima atat de vulnerabile in fata altor persoane cum ar fi iubitele. Poate ca te deranjaza sa il simti neincrezator dar nu trebuie sa te infuri si sa faci lucruri mai putin destepte pentru ca pana la urma tu il iubesti, el te iubeste, si intr-o buna zi, realizand pe deplin asta, se va deschide. da-i timp si fii fericita, nu uita ca a fost impreuna cu fosta iubita timp de 1 an si 7 luni ceea ce este mult. Esti norocoasa sa ai pe cineva care te iubeste, pe care il iubesti si care te face sa te simti minunat, iar daca cateodata iti da si dureri de cap, pai draga, toate au un pret. nu da niciodata cu piciorul la dragoste, dar nici nu te arunca ca un orb intr-o fantana. il inteleg pe iubitul tau, dar asta nu prea conteaza, deci intelege-l si tu! ai grija de tine!

| neutrino a răspuns:

Chiar asa te-a imbrobodit? Saracutul!

| Kristinikaaa a răspuns:

Va capata in timp incredere in tine, dar depinde foarte de mult sa ii demonstrezi ce fel de persoana esti. Incearca sa vorbesti cu el despre subiectul asta fara sa fii prea insistenta. Asigura-l ca tu nu ai de ce sa-l ranesti si spune-i ca il apreciezi mult.

| samysamy a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat trebuie sa ai incredere in el! Poate ca a trait experiente foarte puternice cu fosta desi el ca fiind "barbatul" ar fi trebuit sa i-a masuri nu sa se lase jignit si nici atat agresat fizic. Nu-l face si tu sa treaca prin ce a trait cu fosta!

| Sahashi a răspuns:

Sincer depinde cat de mult va iubiti unu pe altu. dar stii cum ii ar fi bine sa va stabiliti reciproc sentimentele si sa va faceti amintiri si sa nu va certati foarte rar si sa nu va faceti gelosi si daca se intampla ar fi bine sa explicatii situatia sa nu fie inteleasa gresit. dar stii cum ii difera de la persoana la persoana