| BrokenAngel_5566 a întrebat:

imi place de un baiat.ne intelegem bine, aproape mereu cand ma vede imi zambeste, vb pe mess dar de cele mai multe ori eu ii scriu prima, face lucruri ca sa ma impresioneze(asa cred), face glume cand vorbesc cu el, si multi cred ca ne placem unul pe altul dar chiar daca si eu cred uneori ca ma place ma gandesc ca daca ar fi asa mi-ar fi spus el asta.eu sunt timida si unele prietene imi spun ca si el e timid dar eu nu prea cred asta. oare ma place sau asa se comporta uni baieti cu toate fetele chiar daca nu le place de ele?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, se poate ca el sa fie timid, dar sunt unii baieti care doar se prefac, care glumesc cu multe fete, le zambeste, doar ca sa le cucereasca sau sa le dea impresia ca le place, dar de fapt el doar glumeste, dar orice e posibil, se poate ca el sa te placa...incearca sa afli cumva, dar sa stii ca daca te placea eu cred ca deja ti-ar fi cerut prietenia sau cel putin ar fi mai interesat de tine, poate ca ar intra el primul pe mess...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sari pe el, vezi tu ce iese...

| yuli10 a răspuns:

Cand sunteti doar voi doi fa niste aluzii printre cuvinte. "ce bine putem sa ne potrivim", "imi place felul in care gandesti, cred ca am fi o pereche potrivita, tu ce crezu?" si vezi care e reactia lui?
nu sari pe el, daca nu te place o sa te simti penibil apoi. tongue fi putin mai discreta de atat.

| amoremioX a răspuns:

Stai linistita,, nu-ti face iluzii de obicei ceea ce incepe pe mess nu merge la fel am patit si eu...ne-am intalnit de vreo 2 oro si gta chiar daca vorbeam si la tel de vreob 2 ani,,, dar incerca sa vb tu cu el poate o sa mearga bafta,,,, dar am eu un motto** mai bine nu-ti faci iluzii decat sa suferi deziluzii**** bafta

| Jupiter a răspuns:

Sunt si baieti care se dau bine pe langa toate fetele. Daca il placi si e timid, sari pe el, cum spune Cristi.

| ionutz24 a răspuns:

Daca sunteti amandoi timizi nu faceti nimic... fa u primul pas si pe urma sa vezi ce rotund se da...

| BrokenAngel_5566 explică:

A am uitat sa va spun ceva de fiecare data cand sunt trista incearca sa ma inveseleasca...eu sunt singura fata la care face asta