| illusion a întrebat:

Buuunaaa big hug

Am o prb, diminica ma duc la majoratul unei fete si nu stiu cu ce sa ma imbrac (mentionez ca il face acasa) in plus ce cadou sa ii iau? M-am gandit la ceva finut, un ceas ceva in genu happy Ce spuneti?happy

9 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Si eu am fost la ziua unei prietene(tot acasa) si m-am imbracatr intr-o bluza neagra cu un model dragut(o bluzita obisnuita)+cateva bratari+blugi; sau poti sa iti iei o bluzita mai lunga cu colanti(ca tot se poarta). Ca si cadou i-am luat un ceas albastru pentru ca mergea cu uniforma ei si i-a placut; Alte fete i-au luat o bluza, i-au imprimat pe un ceas poze cu un fotbalist, a primit si un alt ceas(cu negru), un parfum, o crema, etc(nu mai imi amintesc). Oricum un ceas cred ca e o alegere potrivita.

| viatadecacatt a răspuns:

Tu ai putea sa te imbraci intr-un pulover mai lung, ceva de genul:http://images.okazii.ro/auctions/2009/09/27/239947353-3432894-700_700.jpg cu colanti negri, in picioare niste ghete ceva:D
Cadou ai putea sa ii iei :o bluza, un ursulet, un ceas cum ai spus si tu, o pereche de cercei, o bratara, un lantisor, un inel, etc.

| illusion explică:

Duminica* ma scuzati big grin

| illusion explică:

Msik pentru sfat.big hug asa ma gandeam si eu. da am zis ca nah. poate are cineva alta idee big grin esti o scumpa :*

| illusion explică:

Msik de raspunsuri m-am hotarat, o sa iau o pereche de blugi albi am niste ghetute de la ugg negre si sa vad ce bluzita gasesc prin magazine big grin si xoxo, ai raspuns pentru ca ai vrut nu ca sa iti dau fundita.in plus toate raspunsurile m-au ajutat asa ca nu pot sa iti dau fundita tongue

| DTralala a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci {in primul rand} in ce te simti tu bine! Daca iti place moda, poti purta o rochie {maro, neagra, de preferabil gri }Sa fie pe gat lungimea, aprox. pana la genunghi; s`o asortezi cu un dres negru finut, si o pereche de cizme sau ghete. Daca nu, poti incerca o combinatie mai funny... o pereche de blugi cu o bluza multicolora, o pereche de tenesi si ceva de pus in cap. Distractie placuta
p. s. -daca se poate, o fundita
xoxo :*:*:*

| cucu a răspuns:

Pai la cadou eu nu stiu ce sa zic, nu`mi place sa primesc cadouri deloc dar nici sa fac si nici nu ma pricem.
la cum sa te imbraci eu zic sa alegi ceva in care sa te simti in largul tau. depinde ce vrei sa faci sa te distrezi si sa te simti bine sau iesi la agatat? nu exagera incearca sa te imbraci cu ceva potrivit varstei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sau poti sa ii dai un lantisor cu numele ei

| AlexxutzzaPurpleGirl a răspuns:

Cum sa te-mbraci? Cu ceva de petrecere! Daca ti se pare prea frig pentru clasica rochie (scurta, cu cizme lungi cu toc :X) poti lua o bluza super draguta si jeansi, dar sa aiba ceva special, paiete, margele, nu stiu, o culoare frumoasa (mov, bleu) sau ti le poti face tu speciale, pune-ti o brosa foarte frumoasa sau pune-ti lantisoare la jeansihappy. O alta varianta ar fi un maiou si pe deasupra o bluza cu maneca lunga, dar fara umeri cu niste pantaloni draguti la care sa foloresti in loc de curea o esarfa. Poti sa porti un top si un bolero pe deasupra cu jeansi skinny si cizme lungi cu toc. Poti sa te imbraci si mai simplu, dar sa ai accesori dragute, de exemplu niste cercei lungi, mai speciali sau un colier care sa sara in ochi, ceva stralucitor (nu impreuna cerceii lungi cu colierul strident ca vei arata ca dracu').
La partea cu cadoul eu zic ca cel mai ine ar fi sa-i iei bijuterii sau parfum (unul scump, nu fake, e de prost gust). Pe langa bijuterii sau parfum pune-i o cutie de bomboane sau o ciocolata, toata lumea iubeste dulciurile big grin sa ne povestesti cum a fost big hug distractie placuta!