| Lovelypeaches100 a întrebat:

Ca elev al unui liceu, ai voie sa intri in curtea unui alt liceu, cu scopul de a-ti intalni prietenii?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

NU
dar, daca nu esti verificat la poarta... oricine arata a licean nu e impiedicat in nici un fel

chiar stiu o FEMEIE care la 24 de ani care arata FOARTE LICEEANCA, si era sa ajunga cu puradeii la politie, pentru ca a intrat cu treaba (profesor suplinitor) iar puradeii i-au turnat o galeata de apa in cap

si a fost super amuzant, pentru ca am facut misto de ea cand am auzit, ca s-a razbunat "karma", la facultate, in camine un balalau i-a facut aceeasi treaba (turnat o galeata de apa in cap) si asta calma si stapana pe ea l-a apucat de tricou si i-a dat doi genunchi in koae de a cazut ala jos rolling on the floor evident ca toti studentii pe o raza de 1km erau pe jos de ras dupa aia big grin
gagica chiar arata ca un copil, asa ca balalaul ala a crezut ca are o victima sigura

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de fiecare liceu în parte. În al meu de exemplu nu stătea nimeni să verifice care cum vine și iese

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui, altfel dacă ar intra orice străin în liceu elevii nu ar mai fi în siguranță.
Oricum asta depinde de liceu.

| Furnicuta000 a răspuns:

In general nu. La unele licee mai ales in orase mici sau in mediu rural, nu se controleaza nimic si pe nimeni la intrare si poti merge linistit.
Dar sunt licee cu reguli stricte. Tin minte ca odata cand eram la liceu (in Bucuresti), un elev si-a adus 2 prieteni, au fost depistati dupa 10 minute, a venit directorul si a chemat politia, a spus ca asa ceva nu se face si trebuie invatati minte. Mai departe nu stiu ce s-a intamplat.
Mai bine stai in banca ta, nu te baga in belele.