| Sergiu1996 a întrebat:

Cea mai buna motivatie de a avea scopul sa devii campion in sport si un elev cu note excelente si meritate la liceu?

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ti-ai raspuns singur. Cea mai buna motivatie e atingerea scopului. Din ce cauza ai acest scop? Poate vrei sa dovedesti ceva, sa impresionezi pe cineva, poate ai facut o promisiune, cuiva, sau chiar tie. Poate pur si simplu iti testezi limitele.

| Sergiu1996 explică (pentru valentingb):

Tu reusesti sa-ti atingi scopurile?

| valentingb a răspuns:

Nu crezi ca asta e o chestiune privata si trebuia sa imi dai un mesaj? Haide, trec peste. Da, daca intr-adevar vreau, ma dedic. Nu este lucru pe care sa nu poti sa-l faci daca vrei cu adevarat. Trebuie sa stii ce vrei de fapt, pentru ca nedumerirea iti va da o stare de nesiguranta si implicit esecul.

| Sergiu1996 explică (pentru valentingb):

Te-am intrebat ceva din viata intima?

| OanaVlad a răspuns:

Premiul smug

| Sergiu1996 explică (pentru OanaVlad):

E mult mai mult...

| Sergiu1996 explică (pentru OanaVlad):

Poate speranta la un viitor mai complex, mai bun...

| Dinamovistul101 a răspuns:

Cea mai buna motivatie e bataiabig grin