| dragutza a întrebat:

Ca si azi am mers acasa cu un baiat, un coleg din clasa mea.(ma rog am mers pe jos, apoi cu autobuzul) eu nu il consider mai mult decat un prieten un coleg de scoala, credeti ca el crede alceva?

13 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

S-ar putea sa ii placa de tine.
tu daca il vezi doar ca pe un amic.desi nu ai de unde sa stii in viitor s-ar putea sa fie mult mai muld big grinwinking
nu ii da semne ca s-ar putea sa-l placi, pentru ca il vei face sa sufere!winking daca te intreaba daca vrei sa stai cu el, eu zic sa-i raspunzi direct cu un since " nu" fara ocolisuri. ar fi pacat sa stricati o prietenie love struckwinking cred ca va intelege daca ii spui ca nu-l placi, e in regula daca mergeti impreuna acasa, doar ca niste amiciwinking

| Antrax a răspuns:

Ce te face sa crezi asta?

| dragutza explică:

Pai nu stiu! saptamana trecuta m-a intrebat daca imi place de cineva din clasa? iar eu am zis nu!( chiar daca imi place de cineva, logic ca nu puteam sa-i spun!)

| dragutza explică:

Dyavolytssa am rasp la intrebarea pe care mi-a pus-o Rubbie! am zis ca saptamana trecuta m-a intrebat daca imi place de cineva din clasa, iar eu am zis nu! apoi m-a intrebat care e baiatul perfect pentru mine? si apoi cand ne-am despartit ca sa zic asa(ne-am dus fiecare acasa) mi-a zis: "gandeste-te daca eu am vreo calitatea din cele pe care le-ai enumerat!"

| viatadecacatt a răspuns:

Daca iti face avansuri, se da pe langa tine iti vorbeste muult inseamna ca te place si vrea sa fie mai mult decat atat.
Dar daca se comporta ca un prieten si nimic mai mult asta va ramane.happy

| bluesky a răspuns:

Din ce ai scris tu, eu cred ca te place! Vezi ce mai zici si iti vei da seama daca te place sau e doar un prieten foarte bun!winking

| Mony_4137 a răspuns:

Poate ca si el are sentimente fata de tine ca si ale tale fata de el daca nu ti-a zis, sau ti-a dat un semn ca e mai mult decat atat. Poate e mai mult decat atat, doar ca baiatul ii timid.

| juno a răspuns:

Faptul ca a venit cu tine spre casa nu inseamna ca te vede mai mult decat ca pe o simpla colega. Pur si simplu stati in aceeasi directiewinking.

| alexutzu00791 a răspuns:

Vaste orizonturi are dragostea

| usernamealy a răspuns:

Si acum urm sa zici "si apoi m/a intrebat." cu fiecare intrebare de genu "ce te face sa crezi asta?" aflam tot mai multehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu. Apropo vorba lui Rubbie ce te face sa crezi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu vroia sa mearga singurlaughing
Nici mie nu imi place sa merg singura pe strada laughing

| bogdy_8260 a răspuns:

Daca ne-ai da mai multe detalii despre comportamentul lui fata de tine poate ti-am spune big grin