| Adya20 a întrebat:

Ca tot intreaba toti aproape mi-a venit si mie in gand aceeasi intrebare.Este usor de gasit porecle la numele obisnuite dar la al meu mai greu!big grinVoi ce porecla ati gasi la Adia?laughing Stiu am un nume mai ciudatbig grin

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm...eu îţi voi spune ceva interesant, deşi va fi cam off-topic.
Oamenii îşi dau porecle pentru a îi putea diferenţia de ceilalţi, pentru a nu exista confuzii despre cine e vorba. Adia este un nume unic, recunosc că e prima dată când îl aud, şi este foarte frumos.
Întrebarea mea este: De ce să nu îţi zică lumea Adia?

10 răspunsuri:
| Nam a răspuns:

Daca nu te chema adia ci adina sau nu stiu... iti puneam porecla Adia laughing vb foarte serios deci mie unu imi plk numele Adia

| viatadecacatt a răspuns:

Add, addy, addu, adda, addyutza ceva de genulbig grin

| Adya20 explică:

Funny ca mi-a spus cineva "adio" si adria de asemenea.sau adiutzatongue vroiam ceva ce nu am auzit pana acum o alta varianta.laughing

| undercovergirl a răspuns:

Buna,
Eu iti propun urmatoarele nikname-uri dya, ady, ayda happy

Răspuns utilizator avertizat
| BicolorBell;x a răspuns:

Adia este inversul numelui Aidahappy
In mitologia greaca acest nume era atribuit zeitei vietii, iar in India adia este zeita pacii...
Porecle pentru numele taw ar pute fii:Aida; Dia; Ada; Adi; Idda; Add

| usernamealy a răspuns:

Adria, numele tau seamana cu cuv adio e frumos
"adio dar nu pentru totdeaua"

| Clauditza a răspuns:

Adda

| bixelle_4587 a răspuns:

Pai acum pe moment in venira in minte :
aditsa
dya
yda
aida
idya
adiutsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aida, nume de opera.