| PredatoR a întrebat:

Cainii Rottweileri suporta copiii?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Da, dar depinde cum sunt dresatzi, in ce conditzii traiesc. Daca un caine, indiferent de rasa este crescut in lantz, batut, nu se joaca nimeni cu el, e de ashteptat sa fie rau. Daca este obishnuit cu copii, se joaca copiii cu el, etc, este prietenos si nu ataca, doar daca simte absolut nevoia. happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca cainele de mic se obisnuieste cu un copil o sai suporte dar daca ii vede de la maturitate poate fi agresiv

| baru a răspuns:

Sall. Din experienta mea, da Eu am avut, iar fetita mea avea, 2 ani. Nu am avut nici un fel de probleme. Acuma depinde si cum te ocupi de un caine. In cartile de specialitate se spune ca sunt cei mai buni prieteni ai copiilor. Pa

| amanda33 a răspuns:

Da, suporta sunt caini buni. ai un avantaj daca iei cainele de mic si il tii in preajma copiilor, dar in general acest tip de caine suporta multe! pup :*

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Da, ii suporta pentru ca am si eu unul si stiu cum se comporta

| Numar1200 a răspuns:

Nu prea dar destul de bine se inteleg.