| Manblack a întrebat:

Ce credeti despre rottweileri?

Răspuns Câştigător
| IrimieRaluca a răspuns:

Sunt extraordinar. Am avut o femela, foarte frumoasa. Depinde cum il cresti. De exemplu, pe a mea am socializat-o de mica si cu alte animale, si cu oameni, copii. Nu am avut probleme cu ea (sa sara la cineva aiurea). In schimb, sunt destul de gelosi, si au un simt al proprietatii foarte dezvoltat. Daca noaptea cand ieseam cu ea la plimbare, cineva se apropia de noi, deja era atenta. Daca a simtit pe cineva ca vine prea repede spre noi, sau ii parea dubios, incepea sa maraie, pana se departa individul.
Mananca mult, sunt predispusi la displazie de sold, au personalitate putin mai greu de educat, devotat, iubitor, latra in general rar, numai cand e nevoie sa puna la punct pe cineva. Nici nu ii trebuie unui asemenea caine sa fie rau. Toata lumea se sperie oricum cand vede cat e de mare. big grin

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Ca si imagine,sunt dezgustatorii,iar pe langa faptul ca sunt destul de urati,sunt si foarte periculosi.
Nu mi plac,nu i agreez deloc,iar de cele mai multe ori am vazut la TV, cum stapanii care ii creteau de ani buni, sfarseau in gura lor.
Asa ca ce sa mi placa la ei?
Nimic!

| Alexy271 a răspuns:

Ooo imi doresc unul de ceva timp dar cei din jurul meu imi spun ca o sa imbatranesc singura cu cainele laughing si oricum ai mei m-ar scoate afara cu tot cu el. Is superbi, dar sunt si gelosi. Sunt si foarte afectuosi...happy