| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa un majorat?(modest)

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Sau mai poti face o chestie. Rezervi un pub mai mic sau o cafenea sau ceva. In felul acesta nu vei plati sala. Vei fi doar obligata sa platesti o anumita suma (in general undeva pe la 1000Ron) ca si depozit, bani in care intra consumatie 100%. Cu acea suma cumperi practic bautura si ai economisit sala, urmand sa te mai coste doar mancarea, tortul, sampaniile si uite asa faci o economie si poti iesi undeva chiar sub 1500Ron (ideea e insa sa gasesti un local care nu era preturi prea mari, pentru a putea de banii de depozit sa acoperi un minim de 4 sticle de tarie, niste vinuri, sucuri, energizante, eventual niste cocktailuri).

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

1000. 1500ron.
Depinde unde l faci. cati invitati ai.
Daca nu ai mai mult de 10 invitati si il faci acasa..Baniuesc ca te poti incadra in 1500ron. Daca l nu l faci acasa..Depaseste 1500 poate chiar 2000Asta sa nu te faci de ras.

| TheAce a răspuns:

Undeva la 2000 Ron poti iesi cu un majorat modest, cum spui tu. Trebuie sa stii ca te costa sala, apoi mancarea si mai ales bautura (daca bautura se termina repede, la fel se va termina si cheful) pe care insa poti sa o procuri de la magazinele acestea mari, gen Real, Carrefour etc la pret de distribuitor si la bax (vei iesi mai ieftin). Daca nu iti permiti un dj atunci roaga niste prieteni sa puna pe stick cativa giga de muzica, vino cu un laptop si niste boxe si roaga pe cineva sa te ajute cu asta. De asemenea, poti compensa lipsa unui spatiu luxos prin creativitate si originalitate. Poti pune chiar o tema majoratului tau. In final, nu-ti fa griji prea mari, banii oricum ii scoti la loc din cadouri (care evident insumeaza bani).

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Sau mai poti face o chestie. Rezervi un pub mai mic sau o cafenea sau ceva. In felul acesta nu vei plati sala. Vei fi doar obligata sa platesti o anumita suma (in general undeva pe la 1000Ron) ca si depozit, bani in care intra consumatie 100%. Cu acea suma cumperi practic bautura si ai economisit sala, urmand sa te mai coste doar mancarea, tortul, sampaniile si uite asa faci o economie si poti iesi undeva chiar sub 1500Ron (ideea e insa sa gasesti un local care nu era preturi prea mari, pentru a putea de banii de depozit sa acoperi un minim de 4 sticle de tarie, niste vinuri, sucuri, energizante, eventual niste cocktailuri).

| JustRoxanne a răspuns:

Cam 2.000 lei, parerea mea.