| dorinta233 a întrebat:

Cam cate abdomente si cat timp ar trebui pentru a se cunoaste mai bine patratelele pe abdomen. ce este masa si ce este definirea?

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Abdomenele nu fac patratele!

Pentru a avea patratele trebuie sa elimini stratul adipos, sau cel de grasime. Si acest strat il poti elimina doar printr-o alimentatie corecta (sanatoasa).

http://www.doctor.info.ro/calciul_si_stratul_adipos.html

| TizZu15 a răspuns:

Pentru a forma patratelele trebuie cam:
2 serii de 25 dimineata si seara zilnic cam timp de 2-3 luni.

| szanescu1 a răspuns:

Pentru a elimina stratul adipos este necesar sa ai o alimentatio corecta fructe, legume si fara fast food-uri si sa bei multa apa pentru ca apa ajuta la arderea caloriilor+trebuie sa faci mult cardio(sa alergi, inoti)