| Liviutz98 a întrebat:

Fac abdomene de o luna. Fac cate 50 de 4 ori pe zi (deci 200 pe zi). Se cunoaste ceva... Cam in cat timp voi avea un abdomen astfel incat sa fie foarte vizibile patratelele? Mai fac si flexii si alte exercitii cu gantere fac sport la bicicleta de fitness, fac flotari si alte intinderi. Ar trebui sa fac si altceva?

Răspuns Câştigător
| Tyysonn a răspuns:

Abdomenul este printre singurele grupe de muschi care poate fi lucrata atat de des fara odihna, iti recomand sa le faci de 4-5 ori pe saptamana, dar sa le faci corect. La fel ca si xcristix iti recomand sa cauti pe youtube 8 minutes abs si sa faci acele exercitii pentru ca iti lucreaza toate grupele abdominale. Avand in vedere ca ai deja o luna de lucrat abdomene intr-un mod probabil nu extrem de corect si faptul ca esti suplu intr-o luna de lucrat 8 minutes abs vei avea rezultate incredibile. Este foarte important sa le executi si sa respiri corect, altfel le faci degeaba, cand te ridici de la sol si ajungi in momentul aproape de varf al efortului expiri, iar la revenire inspiri, la fel si la flotari sau alte exercitii, cand impingi expiri si cand te apropii de sol inspiri.

4 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Sa nu le faci toata ziua ca nu are timp muschiu sa se odihneasca.si daca faci de o luna trebuia sa ai deja rezultate cat de cat dar tu daca nu ai rezultate poate nu le faci corect.cauta pe youtube 8 minute pe zi pentru un abdomen perfect si iti spun sigur ca o sai ai rezultate in 2 saptamani minim.dar tu esti gras? ca daca esti gras nu o sa ti se vada patratele. uita-te atent acolo sa vezi cum se fac abdomenele si cauta si pe google cum se fac abdomenele corect.

| Liviutz98 explică (pentru xcristix):

Nu, nu sunt gras. Sunt chiar suplu, si rezultate se vad, dar nu foarte tare

| MicutzBlondutz a răspuns:

Man nu e bine sa faci prea multe ca nu se odihmeste muschiul, iar dupa parerea mea nu vei avea o schimbare de o data incet incet ti se dezvolta musculatura

| Tyysonn a răspuns (pentru MicutzBlondutz):

Abdomenul este printre singurele grupe de muschi care poate fi lucrata atat de des fara odihna, iti recomand sa le faci de 4-5 ori pe saptamana, dar sa le faci corect. La fel ca si xcristix iti recomand sa cauti pe youtube 8 minutes abs si sa faci acele exercitii pentru ca iti lucreaza toate grupele abdominale. Avand in vedere ca ai deja o luna de lucrat abdomene intr-un mod probabil nu extrem de corect si faptul ca esti suplu intr-o luna de lucrat 8 minutes abs vei avea rezultate incredibile. Este foarte important sa le executi si sa respiri corect, altfel le faci degeaba, cand te ridici de la sol si ajungi in momentul aproape de varf al efortului expiri, iar la revenire inspiri, la fel si la flotari sau alte exercitii, cand impingi expiri si cand te apropii de sol inspiri.

| kakolukia a răspuns:

Cred ca ajunge deoarece daca faci prea multe nu e bine apoi...Si eu fac flotari in fiecare zi(si sunt o fatabig grin) si deja am inceput sa simt o schimbare(in bine) la abdomenul meubig grin.