| Liviutz98 a întrebat:

Fac abdomene de o luna. Fac cate 50 de 4 ori pe zi (deci 200 pe zi). Se cunoaste ceva... Cam in cat timp voi avea un abdomen astfel incat sa fie foarte vizibile patratelele? Mai fac si flexii si alte exercitii cu gantere fac sport la bicicleta de fitness, fac flotari si alte intinderi. Ar trebui sa fac si altceva? Flotari fac cam 100 pe zi si flexii tot 100.

Răspuns Câştigător
| kipeR a răspuns:

Salut, iti recomand sa faci abdomene o zi cu o zi daca doresti sa ti se vada super abdomenu, daca faci in fiecare zi nu prea ti se umfla si nu se vor vedea ca si cum ai face o zi, o zi pauza, a 2 a zi din nou si tot asa, Iti recomand mai multe exerciti de abdomene pentru a lucra toate partile musculare ale abdomenului : http://www.youtube.com/watch?v=Y4Cd-QzyQiY&feature=related, cele mai recomandate din video sunt primele 2, apoi al 4 lea exerciutiu si al 7 lea, iar pe langa astea abdomene normale si alt exercitiu de abdo : iti pui picioarele pe un scaun, taburet, pat, canapea oriunde, un exemplu ai putea sa vezi in video acesta cand barbatu e cu picioarele pe pat : http://www.youtube.com/watch?v=XDtpW_4SWNs&feature=related.