| Sarahk a întrebat:

Cam ce ar trebui sa invat pentru examenul de admitere la liceu? Toata materia la mate si romana nu se cere dar asa..cam ce pica de obicei? ce ar trebui sa stiu? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Ai vrut sa zici Evaluare Nationala. Nu stiu sa se dea admitere la licee. La toate se intra pe baza mediei de admitere prin repartizare computerizata. Doar la cele de profil sunt probe de aptitudini.
In link-ul http://www.tpu.ro/......-national/ ai cateva lamuriri despre ce ar trebui sa stii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Admitere la liceu? de cand se da examen de admitere la liceu?