| qieiqpalz a întrebat:

Cam dupa cat timp e ok sa fac o reuniune sa zic asa cu colegii de la scoala? au trecut 2 ani si mi-e mi s-a facut putin dor de iei ca eram o clasa foarte unita si de treaba acum sunt cu cei mai nesimtiti colegi ...as da orice sa ma intorc in timp cand eram in clasa cu iei pacat ca nu e posibil.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. E un gest ok. Intreaba pe grup : hei, vreti sa iesim toti undeva? Simplu, fara chestii pompoase si sentimentale sau prea serioase. Eventual poti scrie si ca ti-e dor de ei.

| AlexSalling a răspuns:

Nu mai astepta, fa-o. E frumos sa-ti vezi fostii colegi.

| qieiqpalz explică (pentru AlexSalling):

Da stiu..am lasat acum un mesaj pe grupul clasei de acum 2 ani nu l-au sters nu stiu dc dar am lasat acolo si nu prea raspundeam i-am intrebat ce fac si nu au raspuns foarte multi astept pana maine acum doar 8 pers au vazut sincer sper sa ne adunam undeva din nou...

| AlexSalling a răspuns (pentru qieiqpalz):

Si eu sper sa va adunati. Bafta!

| Chubby2104 a răspuns:

Oricând este bine să faci o reuniune de genul. Adică nu are de ce să afecteze (cred) ceva sau pe cineva. Din fericire, eu nu cunosc starea pe care o ai, pentru că nu am trecut prin asta, dar îmi dau seama că îți este greu și nu poți accepta această schimbare din cauza comportamentului ce l-au adoptat colegii tăi noi.

| mirualdea a răspuns:

De obicei se fac dupa, 10, 20 ani si tot asa.Mai strangeti-va grupulete la o bere.Fiecare isi ia lumea in cap si pleaca ca aici nu au ce face.In provincie se cauta doar paznici si croitorese pe minimul pe economie