| MircEa_3229 a întrebat:

Cand dau test si stau langa un coleg...si profa se uita la mine si nu pot copia...cum il pot acoperi pe coleg ca sa copieze el? funda big grin

Răspuns Câştigător
| WhiteWolf7 a răspuns:

Tizas putea zice eu cateva metode (cea mai buna invata, crede-ma am incercat si eu sa copiez l bio si a fost al dracq de greu m-am descurcat mult mai usor atunci cand am invatat, asta dupa vreo 2 saptamani cand ne-a dat alt test pentru a doua nota, si a fost mult mai usor).Si cum ziceam depinde de cum stai in banca ca cetzi recomand eu nu merge in fiecare banca din clasa si in al doilea rand conteaza si unde sta profa ca sa stiu cate poate vedea(daca sta la catedra e oarecum mai simplu).Cel mai bine da-mi un mesaj cu toate detaliile si te lamuresc eu.

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Uite o soluție mai simplă - învață.
E cea mai simplă soluție, mult mai bine decât să stai toată ziua să te uiți la profesor să nu te prindă. Voi credeți că acest copiat ușurează munca, nu e adevărat. Dacă înveți e de mii de ori mai simplu.
Loooser tongue
Baftă

| TeoPT a răspuns:

Și eu sunt a VIII-a și ecologia e cea mai simplă materie din lume. Dacă profa nu te ajută învață singură din carte (dacă te duce mintea) dacă nu, copiază, ce o sa faci acum. Așa e cu cei mai înguști la minte.
Ce e așa greu? Nu poți ține minte că în deșert trăiește cămila sau că oaia mănâncă iarbă și lupul oaia? 90% din ecologia de a VIII-a trebuie știută deja, sunt lucruri pe care le faci la grădiniță doar că folosești un limbaj științific. Mare brânză. Ce greu e.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@MircEa
Ți-am dat un exemplu. Nici eu nu fac despre oaie. Ceea ce vreau să spun este că sunt lucruri simple deja știute de la grădiniță ascunse în termeni științifici.
Și eu am avut o lună o suplinitoare pensionară la biologie și era handicapată rău. (Și era anatomie de învățat, acolo chiar e greu) Dar am învățat din manual. Dacă profa e handicapată învață tu singur. Dar mă rog.
Baftă

| x3_3130 a răspuns:

In clasa a 8-a la biologie se preda ecologia.E super simplu, toata clasa are medii de 9, 10.

Răspuns utilizator avertizat