| happyorsad a întrebat:

Cand fac abdomene ma doare foarte tare spatele si burta.de ce?sad

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Este oarecum normal, depinde de durere. O alta cauza a durerii spatelui poate fi si aceea ca nu tii spatele drept. In orice caz durerea ar trebui sa treaca dupa o saptamana - maxim 2. Incearca sa iti incalzesti bine spatele inainte de a face abdomenele si asta ar trebui sa te ajute destul de mult tongue
baftabig grin

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca aceia sunt muschii cei mai solicitati.

| Emena a răspuns:

Pentru ca nu esti obisnuita cu asta, cred

| Fillaide a răspuns:

Pentru ca lucrezi muschii abdomenului si da, este normal. Daca vei face aceasta activitate zilnic durerea va disparea cu timpul pentru ca te obisnuiesti.Bafta! :*

| Marcelino a răspuns:

Stomacul e normal sa te doara dar spatele nu. Daca esti la inceput ar trebui sa pornesti cu putine abdomene pe zi (10) si sa cresti cate2-3 pe zi pentru a evita febra musculara sau durerile de spate.

| happyorsad explică:

Si este normal? sad

| euAnk a răspuns:

Se contracta muschiihappy

| BuBu_7744 a răspuns:

Pentru ca, atunci cand faci abdomene, muschii spatelui si ai burtii sunt cei mai solicitatithinking si nu esti obisnuit/a

| primaru a răspuns:

Datorita ca muschii se contracta ei lucreaza atat muschi burti cat si cei aispatelui