| Geo2014 a întrebat:

Cand incepem scoala? Cat tine vacanta de Paste?

9 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mine reincepe scoala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Şcoala începe Miercuri 23.04.14!

"Cursuri – miercuri, 23 aprilie 2014 – vineri, 20 iunie 2014" - SURSA :
http://www.edumanager.ro/docs/ordin_structura_an_scolar_2013_2014.pdf

"MEN precizează că vacanţa de primăvară a elevilor din sistemul de învăţământ preuniversitar nu s-a prelungit, ci se desfăşoară în perioada 12 aprilie - 22 aprilie

Ministerul Educaţiei Naţionale precizează că vacanţa de primăvară pentru elevii din învăţământul preuniversitar se desfăşoară în perioada 12 aprilie - 22 aprilie, în conformitate cu Ordinul de ministru privind structura anului şcolar 2013-2014.
Cursurile urmează să se reia, în toată ţara, miercuri, 23 aprilie. Precizarea vine ca urmare a unei informaţii false, apărută pe un site şi preluată de mai multe surse.

BIROUL DE PRESĂ " - SURSA :
http://www.edu.ro/index.php/pressrel/21207

Toate cele bune.

| DeeaD1 a răspuns:

Vineri mergem la scoala?

| Zas a răspuns (pentru DeeaD1):

Ce vineri ma?! tu nu vezi ca de maine se incepe? esti chioara?

| DeeaD1 a răspuns (pentru Zas):

Da,am inteles ca maine incepe scoala, dar se spunea ca vineri avem cercuri. Asta intrebam

| Anaais a răspuns:

Mâine,23 aprilie, vor începe cursurile în toată ţara.

| TimariuLuisa a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt ca azi e ultima zi de vacanta sad

| marrietta a răspuns:

Eu sunt din Moladova, la moi se termina vacanta pe 29 apoi 2 zile la scoala si inca 2 zile acasa. Dupa acesta deja vom invata normal.