| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma acuza tata pe nedrept sau nu are dreptul sa ma acuze imi vine sa ma bat singur sau sa ma sinucid (nu o fac), de ce?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Are nevoie de un consult medical ca sa invete sa se poarte bine cu tine altfel, va continua sa fie un animal

3 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Dezolta putin.
Spui ca te acuza pe nedrept. Sigur?! Pentru ca in perioada adolescentei toti ne-am simtit nedreptatiti. E o perioada dificila. Simti ca nimeni nu te intelege, simti ca esti intr-un "razboi" cu parintii tai. Te asigur ca nu e asa, de obicei parintii vor binele copilului. Daca iti face anumite observatii, nu le face din rautate, ci iti doreste binele.

Acum, e adevarat, sunt si parinti care isi bat copii, ii abuzeaza! Dar tind sa cred ca nu e cazul tau.

Gandeste limpede si inceteaza cu sinuciderea....nu ai niciun motiv real sa iti iei viata!

| sokey a răspuns (pentru Trolli):

Nu, doar imi vine sa o fac, dar gandesc logic, ma gandesc cand voi ceda odata si se va termina totul. El mi-a dat un telefon pentru ca al meu are 2 ani si s-a stricat touch-ul si telefonul ala facea figuri inainte la el pentru ca era telefonul lui si el si-a facut rost de altul. Si a inceput sa-mi faca figuri mie si a inceput ca tot stric si ca nimic nu tine la mine si etc... Daca mi-a dat un telefon stricat inseamna ca l-am stricat eu. Si mi-a mai facut multe faze aiurea si m-am saturat de el.

| Trolli a răspuns (pentru sokey):

Inteleg. Treci peste, e doar un telefon.

I-a pasat de tine. Totusi ti-a dat telefonul lui (chiar daca nu mergea, el poate nu si-a dat seama. Parintii nu sunt atat de priceputi cu telefoane astea noi, cu noua tehnologie).
Fii si tu putin mai intelegator. Si nu te mai supara din orice. Poate ca uneori tipa la tine, dar repet, nu cred ca o face din rautate. O fi i el stresat, poate are probleme la serviciu, poate e suparat etc.
Ii poti spune ca te deranjeaza cand se supara pe tine, tipa si de acuza. Spune-i ce simti. Succes.