| dorinta233 a întrebat:

Cand merg in piata sau prin cartier ma intanesc cu unii care imi cer cate 1 leu sau daca nu ma bat. Azi s-a intamplat din nou ...am cedat si i-am dat. am 16, nu prea vreau sa ma bag cu ei la bataie pentru ca au frati mai mari. sunt majoritatea sunt niste tigani care provin din familii dezorganizate. ce sa fac, sa ma bat. nu am facut niciun sport pana acum. mi-e frica ori sa nu mi-o iau ori daca il bat vine cu mai multi sau cu altii mai mari.

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

De câte ori le vei da banii cu atât te vor lua la rost.Cel mai bine ar fi să-i ocolești cât poți sau le spui clar că nu ai.
Există poliție și pentru ei, să iei atitudine.

| Danzell a răspuns:

Nu sta sa te calce in picioare. daca nu vrei sa te bati suna la politie cand mai vin sa iti ceara.
Iar daca tot nu scapi de ei dale una in co*ie si rupe asfaltu fugand laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la politie.

| KimHyeSeok a răspuns:

Daca pana acum tot ai cedat te au la mana. Aduti si tu o gasca sau suna la politie. Sper fundita!