| dorinta233 a întrebat:

Mereu cand merg in piata sau prin cartier se i-au unii de mine. sunt din astia din familii dezorganizate. eu cred ca as fi in stare sa ma bat, dar mi-e intr-un fel frica. am citit pe net ca un punct sensibil este in "capul" pieptului pentru ca poate sa ii opreasca respiratia. credeti ca daca lovesc acolo poate muri. nu am o forta foarte tare, dar as vrea sa stiu. credeti ca daca ma antrenez acasa si fac cu ganterele pot sa imi cresc muschii, adica sa dau mai tare? nu prea as vrea sa merg la sala si am citi pe net ca pot lipi o foaie care sa stea in aer si sa dau cu pumnul in ea. Ce zicieti, m-ar putea ajuta? (asta inlocuind un sac de box)

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt de părere că violenţa nu ajută la nimic. Cel mai bine ar fi să-ţi vezi de drumul tău şi să nu îi iei în seamă. Nu uita că ignoranţa doare cel mai tare.

Pa-pa.

| grab a răspuns:

Daca vrei autoaparare mergi la o sala cu antrenor pentru ca nu totul se rezuma la un pumn, e nevoie de mult mai mult pentru a evita un conflict si aici nu vorbesc de fuga happy

| fuzzer a răspuns:

Violenta nu este o solutie, nu-i baga in seama, incearca sa-i ignori.

Da, ganterele te-ajuta, la fizic. Fa sport, daca vrei sa arati bine, din acest punct de vedere.