| dorinta233 a întrebat:

Mereu cand merg in piata sau prin cartier se i-au unii de mine. sunt din astia din familii dezorganizate. eu cred ca as fi in stare sa ma bat, dar mi-e intr-un fel frica. am citit pe net ca un punct sensibil este in "capul" pieptului pentru ca poate sa ii opreasca respiratia. credeti ca daca lovesc acolo poate mur? nu am o forta foarte tare, dar as vrea sa stiu. credeti ca daca ma antrenez acasa si fac cu ganterele pot sa imi cresc muschii, adica sa dau mai tare? nu prea as vrea sa merg la sala si am citi pe net ca pot lipi o foaie care sa stea in aer si sa dau cu pumnul in ea. Ce zicieti, m-ar putea ajuta? (asta inlocuind un sac de box)

9 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da... Asta si incearca aceste persoane care se iau de tine, sa te provoace.La sa-i impace, crezi ca vei rezolva ceva daca ii bati? Iti spun ca nu, ba chiar ii vei provoca mai tare... Oricum nu-s prea buna sa dau sfaturi mai bine ai intreba pe cineva mai. care sa stie mai bine sa te sfatuiasca.Nu te supara daca consideri ca am dat un raspuns prost! Asta-i parerea mea

| Mihaela1964 a răspuns:

Evita conflictele, orice altercatie sau discutie, pe orice tema cu ei.Fa-te ca nu auzi, treci mai departe, eventual chiar pe celalalt trotuar.Traim in Romania si asta se invata!

| DunkelheitBu a răspuns:

Ce prostie straight face nu vrei sa ii lasi in pace sa iti vezi de viata ta?
Crezi ca o foaie de hartie de 2 grame te ajuta? pai te inseli.
Si nu ai ce cauta la un curs de box pentru ca atunci trebuie sa semnezi o hartie prin care spune ca trebuie sa practici ceea ce inveti doar in ring si nu pe strada.
Ca sa "iti cresti muschii" ar trebui cateva luni cu gantere de 5 kg laughing
Si daca ii lovesti in capul pieptului nu au cum sa moara pentru ca tu cu siguranta nu dai atat de tare incat sa ajungi la plamani laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru DunkelheitBu):

Cu 2 gantere amarate de 5 kg iti cresti tu muschii?

cand o sa lucrezi cu ganterele de 30 atunci mai vorbim. si doar cu gantere nu faci mare lucru ( nici daca treci de alea de 50 ), cu gantere in principiu faci izolare, putine exercitii de baza

| 7Omar7 a răspuns (pentru DunkelheitBu):

""Si nu ai ce cauta la un curs de box pentru ca atunci trebuie sa semnezi o hartie prin care spune ca trebuie sa practici ceea ce inveti doar in ring si nu pe strada.""

Nu e adevarat practic acest Sport de 3 ani si nu m-a pus nimeni sa semnez
cea ce spui tu e adevarat dar se foloseste numai pentru campioni si cei care practica sportul pentru concursuri si campionate

| DunkelheitBu a răspuns (pentru 7Omar7):

Si eu fac box si pe mine m-au pus sa semnez de cand m-am inscris straight face

| DunkelheitBu a răspuns (pentru Cosmin86):

Glumeam laughing nu ai cum sa faci asta, cel putin la 5 kg, crezi ca-s prost?

| 7Omar7 a răspuns:

1 poti sa nu ii bagi in seama pe acei derbedei
2 sau te poti lua de iei fiind mai dur/a si sa nu mergi singur pentru a nu avea riscul de minoritate
3 ai putea sa te inscri la un curs de box, la inscriere te va intreba antrenorul daca vrei doar pentru tine sau sa participi si la evenimente/ concursuri, iar tu ii spui ca pentru tine tongue
sper sa iti fie de folos

| irinaaa99 a răspuns:

De ce nu le spui parintilor sau nu`stiu cuiva mai varstnic care sa te poate ajuta? thinking