| armygirl a întrebat:

Cand o sa fiu mare o sa-mi cumpar un caine. golden retriver sau dalmatian?

Răspuns Câştigător
| loliiizza a răspuns:

Golden retriever clar. Dupa parerea mea.
In primul rand pentru ca dalmatienii sunt mai prosti ( sunt f draguti ), si oricum golden retrieverii sunt mai atasati si mai iubitori.
Funda?

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna Golden retriver.Sunt atat de draguti.Sunt foarte iubitori,nu au nevoie de foarte multa miscare,sunt foarte jucausi, adorabili, se dreseaza foarte usor.Numai bine.

| Valisha18 a răspuns:

Depinde. Dalmatianul este una din rasele uriase, care are nevoie continuu de miscare. Iti trebuie timp pentru ei.Insa este foarte puternic si protector. Poti conta pe el ca si caine de paza. Golden Retriver este mai bland. Sunt renumiti pentru atasarea fata de stapan. Este jucaus, agil, dar nu iti trebuie atat spatiu si timp pentru el, numai daca vrei sa-i tii blana mai lunga, atunci trebuie spalat mai des si pieptanat. Ambele rase sunt afectuase si relativ cuminti, daca ii dai o porunca te asculta. Sper ca te-am ajutat!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Dupa parerea mea Golden Retriever, e mai frumos si e si mai destept.