| anonim_4396 a întrebat:

Când satul frunzei a fost atacat de către 9 cozi(kurama) de ce nu a venit si clanul uchiha să ajute satul, nu vă pune un semn de intrebare?

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca ai fi fost mai atent la episoade ai fi inteles, cei din Uchiha au vrut sa sara in ajutor dar le-a fost interzis de catre al 3 lea Hokage si Danzo pe motiv ca dupa caputurarea lui Kurama cei din Uchiha ar fi vrut puterea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai fi vazut tot anime-ul si shippuden ai fi inteles, mai ales cu ultimele filere