| cristina_9458 a întrebat:

"Când scapi pe jos un pahar sau o farfurie, faci un zgomot specific. Când se sparge o fereastră, se rupe piciorul unei mese, sau cade un tablou de pe perete, iarăşi se produce un zgomot. Dar când ţi se frânge inima... e tăcere. Ai crede că un lucru atât de important ar trebui să producă cel mai mare zgomot din lume, sau măcar să fie un fel de ceremonie, cu talgere lovindu-se, sau sunet de clopoţei. Dar e tăcere, şi aproape că ai vrea să auzi un zgomot care să te distragă de la suferinţă. Dacă e vorba de zgomot, e ceva intern. E un ţipăt pe care nu îl aude nimeni in afară de tine. Un ţipăt atât de puternic încât te dor urechile si capul. Se zvârcoleşte în capul tău ca un rechin alb capturat de mare[...][cine gaseste rasp la intrebarea dc durere nu se aude si dc ea e asa de cruda sa-l aud ]euBookmark

4 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Acea durere o auzi doar tu
e asa de dura pentru ca suntem oameni am fost facut sa tinem la cineva sau la ceva incat pierdera acelui lucru ne face sa suferim

| äπđÿ a răspuns:

Simplu durerea e simtita de cel care o emana nu poate fi simtita de mai multe persoane... ca 1 om 1 suflet 1 inima 1 gandire happy avem cate un pic din fiecare
bft :*

| Skylar a răspuns:

Acum depinde la ce te referi... daca o luam logic inima nici nu pateste nimic, daca o luam pe partea sentimentala e un haos si o liniste in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este tacere pentru ceilalti, insa pentru tine nu. Doar tu iti auzi urletul, doar tu iti simti durerea. Mai e si o vorba, adevaratele dureri sunt cele pe care le duci în tacere şi de care nu vrei sa fii nici compatimit, nici mangaiat.