| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare: de cateva zile incoace se aude la mine in casa un zgomot asemanator cu un sarpe cu clopotei...in dimineata asta am vazut intr-o camera pe draperie o lacusta... aveti cumva idee asa din intamplare cum fac lacustele? daca acel zgomot ca un sarpe cu clopotei il faceau ele?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Da, ele fac asemenea sunete, cauta sa o indepartezi din casa, roade toate tesaturile si nu numai.

4 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Felicitari, pune plasa la geamuri si usi ca sa nu mai ai surprize pe viitor, o duminica minunata iti doresc.

| aia a răspuns:

Remus, am scos-o din casa...

| aia a răspuns:

Am plasa la geamuri...la usi nu...ca stau la bloc dar la geamuri am mai putin la geamul de la bucatarie si posibil ca a intrat pe acl oricum sper sa nu mai intre nici o insecta prin casa ca tare am groaza de elelaughing si o duminica minunata si tie

| RegalusDekaron a răspuns:

Nu stiu cum crezi u ca face un sarpe cu clopotei.Nu stiu sa-ti explic cum fac lacustele, sa zicem ca un greiere doar ca un sunet mai grav...ca si cum greierele ar fi chitara obisnuita iar lacusta chitara bass