| Ionelapufu a întrebat:

Când se merge cu plugusorul MIC NU MARE eu știu ca pe 31 decembrie dimineața...dar mama zice pe 30 decembrie seara...

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu stiu sa existe plugusor mic sau mare!
Mergeam plugusorul., pe 31 seara!

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De fapt, e un plugusor mic si unul mare din cate ii amintesc.

| Andreeush a răspuns:

Din câte știu se merge seara pe 31 decembrie.

| siriusblack98 a răspuns:

E prima oara cand aud de plugusor mis si plugusor mare.
Cu plugusorul se merge pe 31

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Cu plugusorul se merge până de dimineata pana seara, dar in nici un caz pe 30, o fi existat pe vremea mamei tale si tradiția asta, da cel mai probabil multi nu stiu de ea, asa ca mai bine te duci pe 31

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

De dimineata pana seara*

| Ionelapufu explică:

Eu am fost pe 30 decembrie si nu eram doar eu mai era si alți copii cu plugusorul mic...