| skriil a întrebat:

Cand sunt alaturi de niste persoane ( fete) imbracate mai super ca mine sau care sunt mai frumoase si pline de incedere in ele care stralucesc practic si au acel ceva, ma simt ingrozitor.ma simt urata si mica si neputincioasa.cum sa rezolv situatia? cu caracterul caci cu exteriorul stiu? dati-mi macar niste site-uri care ma pot ajuta cu exercitii sau sfaturi sau chestii...kissfundita si vot

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Era intr-o revista de la "Bravo Girl", mai exact, nr. 14 12.07. 2011 un articol " 100 de sfaturi ce te face fata de vis" cateva dintre ele cred ca acum te-ar ajuta:
" -ai observat ca deseori dele mai dorite fete sunt cele care sunt intr-o relatie? Increderea pe care o emana aceastea este ca un magnet pentru alti tipi. In plus, ele au atitudintea aceea "Cauta sa ma atinci pentru ca oricum nu ma poti avea" iar tipii sunt vanatori si vor sa castige o fata.
-este important ca atunci cand intri intr-o incapare sa iti placa de tine. daca esti multumita de felul cum arati, multi vor fi vrajiti deimaginea ta si de felul in care arati, multi vor fi vrajiti de imaginea ta. Aseaza-ti oglinda n fata si priveste cu atentie partile care-ti plac in mod deosebit la tine!
-Unii tipi sunt atat de cuceritori incat fetele care le sunt alati sunt puse mereu in umbra de ei. Ei nu-si doresc asta. De aceea, daca ai un astfel de exemplar, descopera-ti punctele tari si foloseste-le pentru a-ti cucei din cand in cand auditorul.
-iubeste-te pe tine! cum ai vrea sa o faca altii daca tu nu o faci?"
ps: daca ai ratat acel numar si vrei sa ti le sciru pe toate se rezolva cu un simplu mesaj pe TPUhee hee

Tu trebuie sa iti acecepti fizicul asa cum esti! Si ce daca nu esti asemenea vedetelor de la Hollywood, sau asemenea acelor fete? Asta nu inseamna ca esti mai putin seducatoare. Uita-te in oglinda si descopera ceea ce iti place la tine indeosebit si incearca sa pui in valoare atunci cand te imbraci sau iti faci un make-up( nuincerca sa iti pui in valoare ochii si buzele in acelasi timp).
Si ce ar fi daca ai inceta sa te mai compari cu acele fete?batting eyelashes nu mai cauta cu ce sunt ele mai bune ca tine, ci cauta cu esti tu mia superioare fata de ele. Talentul, frumusetea, inteligenta unei femei, feminitatea nu se masoara in sani sau tonuri de bronz, ci in simplitate, gingasie, voiiosie, simtul umorului.

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cu timpul,daca nu o sa devii la fel ca ele, ai sa-ti dai seama ca toate fetele de genul au in comun o mare pasiune pentru moda, a arata bine si a atrage priviri e pe locul 1 in viata lor,traiesc din atentie si invidie din partea altora.Dra nu e decat un ambalaj, o masca pe care si-o etaleaza in fata lumii, interiorul de cele mai multe ori nu arata superioritatea pe care le-o consideri.Ai sa inveti sa vezi dincolo de aparente.Nu te subestima, nu te pune in umbra lor.Fii diferita,increderea se dobandeste prin cunostinte, aspectul ofera incredere falsa, data de altii nu de ele insele.

| Didi908 a răspuns:

Ba nu... numai fi asa! fiecare persoana e speciala in felul ei! esti fumoasa asa cum esti ai un zambet perfect ai un ten frumos.etc! Nu hainele conteaza...conteaza ce simti tu.conteaza sa fii buna si frumoasa cu sufletul!
O zi buna!

| justme1221 a răspuns:

Draga fii mai intepata mai fitoasa dar totusi de trebuie,,, nu baga lumea toata in seaMA LASA-I PE EI sa te bage funda?