| RaduSk8 a întrebat:

Cand vorbesc pe skype vocea acelei persoane se aude in difuzor sau in boxe chai daca am castile puse. Cum fac sa se auda doar in casti? (p.s. am windows 7)

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Stiu ca e posibil in unele cazuri, dar prea putin probabil. Daca tie iti face asa, ok.Incearca asa:
http://community.skype.com/......-p/1381002
1. Right click on the audio volume control icon -> Playback devices. The Sound window and Playback tab should be open.

2. Set Speakers/HP as both the Default Device and the Default Communications Device.

3. Go to Skype>Tools>Audio Settings. Set Speakers settings to: Speakers/HP (IDT High Audio Definition CODEC).

Dar vezi ca driverele tale poate difera de ce scrie aici, dar tot cam asa ar trebui sa faci.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce driver de sunet ai? Cand auzi in casti auzi si in boxe? Sau doar in una din ele?

| RaduSk8 explică (pentru CM7YRE):

Pai de exemplu daca ascult muzica cand vorbesc cu persoana respectiva pe skype, muzica se aude in casti dar acea persoana o aud doar pe boxe

| CM7YRE a răspuns (pentru RaduSk8):

Ai 2 locuri diferite pe unde bagi castile/boxele? Ascultand 2 sunete in 2 directii diferite si concomitent, e prea putin probabil (n-ai cum) decat daca ai 2 placi de sunet. As e la tine?

| RaduSk8 explică (pentru CM7YRE):

Nu am 2 placi de sunet...dar faza e ca alte persoane aud ce vorbesc pe skype in casti chiar daca nu au 2 placi de sunet

| RaduSk8 explică (pentru CM7YRE):

Am reusit, mersi big grin

| CM7YRE a răspuns (pentru RaduSk8):

Cu placere happy

| CM7YRE a răspuns (pentru RaduSk8):

Stiu ca e posibil in unele cazuri, dar prea putin probabil. Daca tie iti face asa, ok.Incearca asa:
http://community.skype.com/......-p/1381002
1. Right click on the audio volume control icon -> Playback devices. The Sound window and Playback tab should be open.

2. Set Speakers/HP as both the Default Device and the Default Communications Device.

3. Go to Skype>Tools>Audio Settings. Set Speakers settings to: Speakers/HP (IDT High Audio Definition CODEC).

Dar vezi ca driverele tale poate difera de ce scrie aici, dar tot cam asa ar trebui sa faci.