| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cel mai bun sfat primit vreodata? si ce sfat ai da unui o aflat in mare necaz?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Unui om aflat intr-o situatie dificila, la un necaz i-as spune sa aiba credinta in Dumnezeu, sa se roage.Numai Dumnezeu ne poate ajuta in asa mod incat sa si simtim.

Am primit muuulte,nu pe toate le-am ascultat,ci doar pe cele care au venit de la persoane de incredere, care stiu ca nu mi-ar vrea raul in niciun caz. Unul foarte important ar fi cel de l-am zis, ma ajuta mereu enorm de mult.

| effect a răspuns:

Pe care l am primit:
"Soarele va rasari si pe strada ta "

| justme97 a răspuns:

Pai i as da un sfat pe care l am primit si eu
adica:
"capul sus viata merge inainte orice ar fi"
:X

| CrazyTeenager a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care l-am primit este urmatorul :

Stai fara grija ce nu te omoara te face mai puternic.

Unui om aflat in mare necaz i-as spune in primul rand sa incerce sa fie calm, si sa isi rezolve problema pas cu pas printr-o abordare optimista.

| jhonny999 a răspuns:

Viata e placuta daca eliminam tot ce este rau in ea.
Fa in viata doar ce iti da satisfactie.
Traieste dupa proprile reguli fara sa iti pese ce spume lumea.