| GeoAlexa16 a întrebat:

Care alegere ar fi mai buna stiinte ale naturii sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Beatriceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pai,Stiintele sociale se bazeaza pe logica, si stiintele naturii se bazeaza pe biologie, mate, si chimie...e alegerea ta. funda?

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Eu zic că științe sociale, deoarece e bacul mai ușor.Dai doar la geografie, istorie (doar din clasa XII)și română.(clasa IX-XII).
La științe ale naturii dai bac la matematică, română și biologie.(și toate din clasele IX-XII)

| kyttu a răspuns:

Depinde de tine....Depinde pe ce vrei sa te axezi. Daca iti place partea de real [fizica, chimie...] alege stiinte ale naturii iar daca iti place istoria si partea de uman alege stiinte sociale

| Beatriceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Stiintele sociale se bazeaza pe logica si romana, si stiintele naturii se bazeaza pe mate, biologie si chimie.

| Andreea7002 a răspuns:

Depinde de tine, adica ce iti place sa faci, sau ce ti-ai dori sa faci in viitor. Eu una as alege, stiinte sociale e bazeaza pe logica, in timp pe stiinte ale naturi e bazeaza pe multa biologie, chimie.