| Onutzyk a întrebat:

Care au fost cele mai amuzante intamplari de la scoala?

11 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

Da... si la noi cate faze nostimelaughing, iti da seama ca acum imi amintesc doar cateva. Eram intr-a cincea si a trebuit sa aducem la ora de tehnologie oua fierte, ca sa le pictam de paste si un coleg, mai aiuritlaughing (da invata bine) nu a adus oul fiert si in pauza nu stiu ce facea el c oul ala si l-a aruncat in geamrolling on the floor, iti dai seama cum s-a strivit in geamlaughing) si cand a aflat dirigu il intreba pe C, mah, da' cum ai reusit sa arunci cu oul in geam? laughing si face C: mi-a alunecatrolling on the floor.

Ieri tot aiurelu asta avea o sticla in mana si aruncau astia cu sticla in tavan si a luat si C sticla (doamne, cand l-am vazut ma gandeam ca ori plesneste sticla aia si ne uda pe toti, ori sparge vreun becrolling on the floor ) si dupa ce a aruncat cu ea, a julit tavanul si se vede rolling on the floor, intr-a saptea tot colegul asta a spart geamul de la un tablourolling on the floor.

Doamne si cate batai cu cornuri, creta, ieri s-au "batut" cu parfurmrolling on the floor). Mirosea toata clasa a vreo 4 feluri de spray, si a portocalerolling on the floor

Intr-a 6-a, se bateau cu cornuri (de obicei baietii) si la un moment au aruncat cu cornuri in curtea scolii (geamurile era larg deschise) si dupa aia se sunase, a intrat profu de istorie (era dur profu ala de ist, acum numai fac cu el) si veneau multe cornuri in clasa din curtea scolii, parca era bombardamentrolling on the floor

Sau anul' asta cu profu cel nou de ist, e batranlaughing, eram in ora si vorbeau 2 fete si ii zice una: G, ia-o-nfalcilaughing si noi am inteles doar "ia-o-nfalci", adresata profului, saracu se schimbase la fatarolling on the floor)

Sau cand se bateau 2 baieti si unu i-a spart iaurtul in capul celuilaltrolling on the floor

O data a vrut un baiat sa chiuleasca, da' era dirigu pe hol si a iesit fara ghiozdan, si i-am aruncat noi ghiozdanu pe geamlaughing

Sau multe faze cu profii, o data o profa (tr sa fii serioasa la ea) statea pe scaun la catedra si exact in spatele ei e un dulap si acolo sta cosu cu cornuri si s-a dat cu capu de elrolling on the floor).

Sau multe alte faze cu profii sau chiar intre noi, pacat ca deocamdata numai imi vin in mintelaughing

| doroteea a răspuns:

Si mie mi-a cazut un panou in cap anul' astarolling on the floor. Eram la ora de ist si eram atenta la ora si deodata imi zice colegu' meu "cadeee" si pana sa ma dezmeticesc, mi-a cazut ala in cap, bine ca n-avea multe bolduri si era usor. Iti dai seama ce-au ras toti de minelaughing.

| Myuu a răspuns:

Asat s-a intamplat acum vreo 3 zile in urma...Mergem noi fetele afara si baieti ne intampina cu bulgari si au vrut sa o impinga pe o colega de-a mea in zapada sa o spele si vine bigiesu (BGS) si vrea sa ii duca pe baieti la director... Fuge cine poate laughingDin 6 baieti au venit 3 si 3 cu nota scazuta la purtare rolling on the floor

In pauza un coleg de al nostru se uraca pe banca si incepe sa danseze si buff! cade banca cu tot cu el, toti am inceput a rade cu lacrimi rolling on the floor

Ne jucam in ora de ed.pentru sanatate, puneam provocari pe bilete si apoi le extrageam si trebuia sa le implinim altfel iesiam din joc... Un coleg i-a "sa il ceri in casatorie pe B in genunchi" si s-a pus el in genunchi si l-a cerut in casatorie, nu mai puteam de ras rolling on the floor

In clasa a5 diriga i-a dezbracat pe 3 baieti pentru ca vroiau sa o dezbrace pe o colega, unul avea pijamale pe el, ma durea burta de ras laughing

La noi in clasa si fetele joaca fotbal, pai anul trecut o colega mai fricoasa si-a pus in minte sa joace si ea (B. ea pana atuncia nu juca)si o pun baieti in aparare...vine M. si vrea sa dea gol si B. fara sa stie cum sa apere s-a aruncat in fata mingei si i-a dat M. o minge in fata rolling on the floor nu mai puteam de ras, saraca ea nu mai putea de plans laughing

Avem mai multe faze, dar astea sunt cele mai amuzante

| Чернобыль a răspuns (pentru Myuu):

Ce cauta BGS-ul acolo?rolling on the floor

| Alekzandra a răspuns:

Doamne ce este la noooii laughing. Odata a incerat unu sa agate harta la geografie de bara aia de deasupra tablei si brusc i-a cazut bara si harta in cap laughing, radeam cu lacrimi.

Sau avem unu in clasa foarte, foarte gras(in a cincea avea 75 KG)si s-a dus la baie in ora de mate(profa e destul de acra)si numai venea si profa a trimis un baiat dupa el si era blocat in toaleta si a venit cu chilotii dati jos in clasa si a strigat:"NU SUNT GAY" si profa i-a pus 2 in catalog laughing.

Sau intr-o zi am pus sapun pe clanta pentru o colega si a intrat inspectia in clasa laughing. Femeia din comisie a inceput sa tipe.

Intr-o zi a alunecat profa de romana si un coleg de al nostru s-a dus la ea si i-a zis:"respiratie gura la gura sau masaj cardiac?"

Bataile cu cornuri, radiere sau cutii de lapte desfacute sunt zilnice. Apropo de asta, noi deschidem cutii de lapte si le aruncam in altii(de asta tot timpul suntem plini de lapte si iaurt in ore si tine cont ca suntem din Galati, traim la bloc/casa in zona importanta si nu suntem prosti sau fara creier)si chiar atunci intra profu de fizica care e extrem de dur si i-a aruncat una cu lapte fix in fata laughing. Dupaia a pus-o sa-l curete.rolling on the floor. Am mai dat osata raspunsul asta stiu...era aceiasi intreebare.PaPa si. funda?

| takeaway4love a răspuns:

CiNeVa, limba romana e grea draguta? Sa stii ca "cred ca cand"e cacofonie, da...

| BlackAngel23 a răspuns:

Cred ca cand a iesit o colega dezbracata din baie ca nu mai avea hartie ca a facut atreaba marelaughing si cumnu era nimeni nici la fete nici la naieti o iesit in curtea scoliilaughing si eu adus o provesoara ca noi radeam d e numarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi, la mine profa de tehno zice catre baieti asa :

Profa: Mai băiețaș stai cuminte laughing

| Diiaa a răspuns:

Un coleg a prins-o pe directoare de fund rolling on the floor. Noroc ca erau mai multi pe coridor si baia era aproape si s-a strcurat repede dar l-a vazut rolling on the floor.

Odata am rupt catedra rolling on the floor. S-au urcat vreo 3 grase pe ea, baietii trageau de ea si BAM! S-a desfacut in bucati rolling on the floor.

Se tinea un baiat de bara portii de fotbal (nu avea plasa) si altul (cred ca ii era coleg de clasa) a incercat sa-l dea jos si a tres de pantalonii lui si ramas in fundul gol. L-a vazut toata curtea rolling on the floor.

La noi la scoala se fumeaza. O profa de geografie i-a prins pe vreo 4-5 in curtea din spatele scolii fumand. A inceput sa urle la ei dar aia au inceput sa arunce cu pachete si chistocuri de tigara in ea si au fugit rolling on the floor.

| DracusorImpielitat a răspuns (pentru Diiaa):

Ce coincidenta, si la noi in clasa, se tinea un baiat de poarta portii de fotbal si a ltul a tras de el si ala si-a rupt pantalonii laughing). Si se fumeaza si la noi in scoala, esti din Bacau?

| Diiaa a răspuns:

Mi-am mai amintit una.Baietii au desenat pe o hartie o stiti voi, ce au baietii, si au asezat-o pe scaunul de la catedra.Profa s-a asezat pe scaun si toti am bufnit in ras laughing. Cand s-a ridicat si a vazut foaia, a mers si i-a frecat-o unui coleg de cap rolling on the floor. Apoi ne-am ales toti cu un 2...