| RaZ4Ing a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna marca de telefon mobil?
1] Nokia
2]Samsung
3]Sony Ericsson
4]Motorola
5]Black Berry
6]HTC
7] Apple Iphone
8]LG

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

1) Iphone Apple -pentru ca e cea mai buna firma de soft din lume.
2) Nokia - pentru ca este cel mai rezistent si are o gama variata de produse
3) Sonny ericsson - pentru ca e uzual
4) Htc - pentru ca are cele multe aplicatii pentru net
5) Motorola - pentru ca e rezistent
6) Black Berry - pentru ca are qwerty
7) Lg - pentru design

18 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Samsung Rulez.

Nokia a fost bun de mult... dar pastreaza vechile tehnologii, si sistemul ala de operare varza... Si pastreaza si acelasi design ce era potrivit pentru telefoanele din 2007-2008. De cand a fost Nokia pe primul loc multi au ramas cu impresia ca Nokia inca este the best, insa se inseala amarnic.
Daca folositi voi Nokia de nu stiu cati ani asta nu este un motiv ca este pe primul loc, asa ca sper ca nu o sa vad mesaje de genul "Nokia e cel mai tare il folosesc de 10 ani si nu m-a dezamagit niciodata". Daca nu v-a dezamagit niciodata inseamna ca nu ati incercat un telefon cu android fie la acelasi pret.

Apple, au telefoane dragute dar imi lasa un gust amar atat sistemul de operare foarte limitat... (e strigatorul la cer sa nu poti seta ce melodie vrei tu ca ton de apel sau sa trimiti fisiere prin bluetooth la alte telefoane decat iphone fara sa faci jailbreak). Si sunt si foarte firave iphone-urile + ca sunt prea slabe la hardware. In 2010 a pus si Stive Jobs o camera de 5mpx pe telefon si lumea l-a aplaudat. Extraordinar... iti dai seama ce minune a facut.

Samsung sunt de parere ca a venit in forta din spate. De prin 2008 au inceput sa scoata mai multe telefoane cu touchscreen cu designuri foarte atragatoare, au scos atat telefoane low-cost cat si telefoane de top, si avand in vedere ca folosesc in principal ca sistem de operare Android, aduce un plus enorm.
La ora actuala Samsung are cel mai performant telefon.
Samsung Galaxy S 2 Plus, cu procesor dual core de 1. 4GHz

Sunt multe de povestit, si raman la parerea ca Samsungul s-a dezvoltat extraordinar si i-a ajuns din timp pe ceilalti.

Good look!

| viorelvaduva a răspuns (pentru ΔH):

Samsung? Sa-ti bagi picoru in el de Samsung ca oricat de atragator si de laudabil ar fi il strica foarte mult interfata touckwizz, mai mult lag ca la Samsung nu am vazut niciodata

| Villy0po a răspuns:

Black berry

| Bacteriuță a răspuns:

Nokia

| Biu90 a răspuns:

Pentru mine Nokia ramane cel mai bun telefon. iPhone vine tare de tot din urma...

| MaTrIx8378 a răspuns:

Iti Zic Yo Care Sunt Si Cum Vin In Ordinewinking :
1] Sonny Ericsson
2]Black Berry
3]Nokia
4]Apple Iphone
5]HTC
6]Samsung
7]LG
8]Motorola
Asta'i sugestia mea. si cred ca asa si este!

| edytzu4 a răspuns:

Clar Nokia si Apple iphone

| danypoli95 a răspuns:

Nokia...cel mai rezistent si tine cel mai mult bateria

| CosminC86 a răspuns:

| MHems a răspuns:

Am vazut niste intrebari mai jos care nu m- au impresionat prea mult, deoarece nu Nokia este cea mai buna marca de telefoane mobile pentru ca: 1. are sistemul de operare symbian care nu ajuta telefoanele Nokia absolut cu nimic deoarece nu poti descarca multe aplicatii gratis, majoritatea sunt cu plata, si parerea mea e ca la multi la Nokia conteaza bateria sau alte porcarii, nu- i adevarat la un telefon conteaza: sistemul de operare pe care ruleaza, hardwerul, memoria, procesorul si altele, pe cand la Nokia nu este nicio imbunatatire fata de anii trecuti, Nokia e mai mult un telefon pentru rezistenta ma refer la baterie. Marca Samsung e foarte buna deoarece sunt schimbari majore, cei de la Samsung scot pe piata telefoane atragatoare privind desingul ce este foarte elegant, dar si ce contine, si ma refer la proceasoare de peste 1 Ghz si sub pana la 500- 600 Mhz. Dupa cate am observat eu ei acot mai multe smartphonuri deoarece acum adolescentii dar si oamenii care au nevoie de asa telefoane sunt mai interesanti de aceste telefoane pe cand telefoanele Nokia nu sunt extrem de elegante. Eu la desing la Nokia as da nota 6, iar la Samsung 9. De exemplu Samsung Galaxy Ace S5830 are un desing asemanator al unui iPhone 4, iar Nokia C6 nu este elegant deloc, mie nu- mi plac telefoanele de la Nokia. Cei care spun ca Nokia sunt bune, le dau un sfat: nu mai spuneti lucruri dupa auzite, ganditi- va mai bine si interesati-va decat sa spuneti prostii.
1) Samsung
2) Apple iPhone
3) HTC
4) Lg
5) Black Berry
6) Nokia
7) Motorola
8) Sony Ericsson
Daca vreti sa stiti mai multe despre telefoane si sa fiti sfatuiti de cineva expert in electronice: tablete, telefoane, calculatoare etc. va zic sa ma contactati pe mine, pentru mai multe, adresa mea de yahoo messenger este lorena_skumypka@yahoo.com. P. S. am multe smartphonuri de la Samsung deoarece sunt patroana la firma Samsung din Bucuresti si sunt foarte multumita de ce-mi ofera Samsung, si ma refer tot la electonice, cred ca fac colecti de telefoane cu touchscreen de la Samsung. Daca vreti telefoane am toate modelele cu touchscreen aparute pana acum de la Samsung, daca vreti eu le vand de la 600- 2800 de RON ( LEI ) si in pret sunt incluse si tablete. Sunt in stoc.

| RaZ4Ing explică (pentru MHems):

Nu este ala id tau 1. si 2 ai dreptate cu tot ce ai zis. mersi de raspuns. trimite-mi mesaj cu id tau sa vad ce telefoane ai big grin

| MHems a răspuns (pentru RaZ4Ing):

Scuză-ă de greşeală ID-ul meu este lorena_skumpyka@yahoo.com. Te aştept.

| Alexino2003 a răspuns:

1] Nokia - Rezistenţă şi viteză + (camera)
2]Apple - Popularitatea şi aplicaţiile
3] HTC - Design şi aplicaţii pentru internet
4] Samsung - Tehnologie
5]Blackberry - Viteza
6]Sony Ericsson - Camera şi internetul.
7]Motorola - Rezistenţa [Unele sunt rezistente la apă]
8.LG - Design-ul, dar nu este marcă bună!
O zi bună! happy

| teodora98 a răspuns:

Nokia

| alynna a răspuns:

Nokia

| BebixMiami a răspuns:

NOKIA cu siguranta!

| Jrr_Măddă_1977 a răspuns:

Samsung,LG

| SQueen a răspuns:

Iphone
Nokia
BlackBerry - momentan am unul dar este un model mai vechi,
HTC
SonyEricsson
Samsung
LG
Motorola
Deci Iphone, BlackBerry si Nokia raman cele mai bune marci de telefon + HTC care sunt android