| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai usoara metoda de a face bani la 16 ani? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Sa imparti pliante, sa lucrezi la un magazin, sa iei bursa la scoala (daca inveti bine si la medie depinde cat de bun e liceul la care mergi), sa iti iei o slujba cu jumatate de norma la un restaurant fast-food, sa fii bona (asta e cea mai buna pentru varsta ta ca te pregates-te pentru a fii mama, desi mai ai), sa confectionezi lucruri pe care sa le vinzi la targuri.
Mult succes!

11 răspunsuri:
| maria_2953 a răspuns:

Si eu aveam nevoie de bani si am facut o intelegere cu mama, in fiecare saptamana cand fac ceva pentru ea ea imi da niste bani. Am srans 10 mil in 6 luni si la sfarsitul anului mi-am luat laptop.

| Georgi2011 a răspuns:

Sa imparti pliante!

| Digikey a răspuns:

Paracioasa,paracioasa,paracioasa!

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Intrebari din 2012. Asa plictisit esti?

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu raspund niciodata pana nu verific istoricul.

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

N-ai prieteni la care sa te descarci de toate emotiile astea negative?

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste-i mai intai raspunsurile si mai vorbim dupa.Nu ma las condus de emotii.

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Nu ma intereseaza asa mult. Rautatea e scarboasa oricum, oricand

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Daca nu te-ai lasa condus de emotii, nu ai lasa astfel de comentarii, ti-ar fi indiferent si ai trece peste si ti-ai vedea de ziua ta in continuare.

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca raman la prima mea impresie.

| jenniferbody a răspuns:

Pai la 14 ani ai deja buletin si poti lucra aproape oriunde, asa ca iti poti cauta o slujba usoara pe placul tau, mult noroc.