| alecs_5368 a întrebat:

Care e diferenta dintre rap si hip-hop? (vreau si eu un raspuns cat mai explicit :d)

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu stiam ca rap-ul este muzica si hip-hop-ul cultura.

| DoomNEzeu a răspuns:

Parerea mea este ca genul rap este mult mai agresiv fata de hip-hop big grin

| LuS[z] a răspuns:

Rap-ul e un fel de poezie canatata iar hip-hop-ul e mai mult un dans, in care accentele sunt cantate foarte puternic.

| ladybird a răspuns:

Rap-ul reprezinta ceea ce faci iar hip-hop-ul ce simti. Bineinteles ca exista si diferente de ritm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rap-arii mai mult vorbesc si sunt mai retrasi iar hip-hop-ul e mai vioi si zice multe adevaruri. Iti vei da seama de ele daca incerci sa le asculti.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domanee cate aberatii am vazut aici in ceea ce priveste hip-hop-ul! laughing
In primul rand hip-hop-ul este un stil de viata! Nu multi inteleg asta.
In al doilea rand hip-hop-ul este o cultura ce are 4 elemente:MC-ing, DJ-ing, breakdance si graffity! Unii considera si beat-boxingul al 5-lea elemnt.MC-ing-u si DJ-ing-u constituie practic muzica rap. Un rapper adevarat trebuie sa stie sa intretina atmostfera prin atitudine, ritm si versuri! Deci nu exista muzica hip-hop laughing exista muzica rap ce este inclusa in cultura hi-hop dupa cum am explicat mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hip hopul si rapul curinde elementele DJing MCing bitboxing si graffiti. Rapul cuprinde numai primele 3 elemente si reprezinta ce faci iar hiphopul cuprinde toate elementele si reprezinta ce simti. Daca esti atent sau dai melodiile pe instrupental ai sa vezi ca bitboxingurile difera. Pt mel rap sau hip hop baga id snakeb0y_snake.