| arysa a întrebat:

Care e diferenta dintre un pub si un club? Cum te imbraci in club si cum te imbraci in pub?

3 răspunsuri:
| Mefisto23 a răspuns:

Cand spui pub - te gandesti la un local unde se mananca, se asculta muzica, se sta la o masa civilizata - te imbraci casual, lejer.
Cand spui club - te gandesti la o cladire umpluta cu zgomot si fum, unde lumea care nu sare in sus in sincron sau nu pocneste pe cel de langa, sta atarnata pe niste canapele oricum mult prea mici -nu conteaza cum te imbraci ca oricum toata lumea vede pe toata lumea in verde. Cu stelute happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai fost de mult timp intr-un pub.
Stiam ca sambata e cu rezervare, si trebuie sa te imbraci destul de elegant.
In discoteca, te poti duce si in cizmelaughingNu se mai fac selectii ca alta data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca un pub in Mare Britanie e o crasma unde se bea, se mai si mananca, se joaca la tinte sau carti. Comice imprumuturi!
Asta-mi aminteste prima calatorie in Liban cand am fost invitata sa ma duc la "chalet". Asa face libanezul cand se plictiseste, se duce la "chalet". M-am pregatit ca atare, incaltaminte, pantaloni de munte si rucsac. Si m-am trezit la plaja, la 1 kilometru de hotelul meu admirand libaneze refacute care se dadeau cu crema pe corp... Pai da, ca in Elvetia un chalet e o casuta la munte iar in Liban apartamente pe malul marii. Morala: nu stiu ce sa-ti recomand ca tot n-am inteles ce e un pub in Ro...