| maria1111 a întrebat:

Care e diferenta intre filologie bilingv. intensiv engleza adica daca ma duc la filologie pur si simplu nu dau examen la engleza raised eyebrows? si cu latina cum se face din a9a :-s e asa de groaznica cum am azuit si se da la bac? dau funda:*

1 răspuns:
| gazza01 a răspuns:

Am fost la filologie :X Nu dai bacul la mate in primul rand pentru ca se face doar in primii 2 ani, de 2 ori pe saptamana. Biologia si desenul tot in primii 2 ani. in celor 3 materii (bio, desen, mate) iti baga materii noi ca filosofia, economia... In rest faci pe tot parcursul liceului: lb romana,geografie,istorie,lb latina,engleza,franceza,sport, religie, logica. E super! Mie mi-a placut, anii de liceu sunt cei mai frumosi! Bft multa! Funda?batting eyelashes