| anonim_4396 a întrebat:

Care e faza cu competentele la engleza? d c avem 5 calificative (ex:B2, B2, B1, B1, B2) din moment ce am sustinut decat 3 probe: oral, ascultat si scris? funda pentru cine ma lamureste

3 răspunsuri:
| Quibblo a răspuns:

Sunt 5 calificative pentru ca la scris iti da un calificativ pe intelegerea textului unde ai raspuns la grile, si altul pe cele 2 scrisori, un calificativ mai vine pe listening, si altul pentru speaking

| Gandhi a răspuns:

Da si daca le numaram sunt 4winking

| ceraselatuc a răspuns:

S-ar putea ca a-l 4 si a-l 5 calificativ sa fie calificativele de la oral de la aman2 profesoare, altfel nu imi explic...