| CelebraAnonima a întrebat:

Buna,TPU! Ma puteti lamuri la faza cu competentele de la bac (engleza si informatica)? Am inteles ca la aceste probe nu am cum sa pic si nici nu conteaza foarte mult.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ele nu contează cu nimic la media de la bac. Le pici doar dacă nu faci prezența, deși profesoara de informatică mi-a spus că trebuie să iei minim 11 puncte din 100 sau ceva de genul pentru a trece mai departe. Mi-a mai spus, nu știu cât de adevărat este, că nu intri în bac dacă nu dai aceste competențe, chiar dacă ele nu contează deloc la media finală.

| MyAngelT a răspuns:

Într-adevăr aceste competentei nu ai cum sa le pici, ele sunt pentru ati vedea nivelul actual de cunoștințe in domeniu. Am dat și eu anul trecut, au fost ușoare, nu trebuie sa te complici la competente happy