| Catastrophy a întrebat:

Care e mai bun dintre un mage si un warlock in world of warcraft?

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Depinde, de ex daca pui un loc vs mag(acelasi gear) castiga magu, depinde contra cui te bati, de ex sa nu te astepti ca un mag sau warlock sa bata un dk 1v1(avand acelasi gear). Fiecare clasa e speciala in modul ei.De ex locku are petu si fear+ teleportare si piatra aceea de viata, pe cand magu polymorf( cand e 1v1 nu te sfatuiesc sa il folosesti pentru ca ii reste viata adversarului) teleportare la 20m, evocation si spelu acela de mana+ bariera daca esti pe frost.Amandoua sunt excelente, atat pve cat si pvp

4 răspunsuri:
| KasdfghjNY a răspuns:

Ambele sunt bune,le-am jucat pe ambele, pref lockul, mai ales afflybig grin

| Catastrophy explică:

Eu sunt mage pe arcane si imi place dau 20 k simplu si + buffuri dau pana la 50 k

| Tepleznesc a răspuns:

Mag worgen frost= imba ai multe snare plus racialu darkfligt care e la fel ca sprintu de la rogue platerii nu te pot atinge si la warlock e simplu polimorph si silence-ul acela de la arcane il imobilizezi si faci si un pic de los si esti zeu plus cu un macro pentru burst