| Andrei_2426 a întrebat:

Care e mai puternic leul sau tigrul?

12 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Leul! De asta se spune ca e regele animalelor!:X

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Iepureletongue

| vica12 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Eu zic ca tigrul pentru ca este mai iute mai rapid mai furiosca l-am intrebat si pe unchiul meu ca tigrul este mai puternic si se uita la anilmal planet, nat geo wild si se uita cam tou timpul

| koshmarul a răspuns:

Si leul moneda romaneasca si maniferul leu e mai puterni.
cu lei poti cumpara tigri, acum serios, leul e mai puternik decit tigru, si e mai greu.

| EcstasyW a răspuns:

Tigrul bate la el acasa. Leul la el acasa dar tot mielul e cel mai tarelaughing))

| Andrei_2426 explică:

Raspunsul este tigrul, uitati dc http://www.youtube.com/watch?v=YdkNsURELBw&feature=related
si pentru briosha; da leul este regele animalelor din cauza ca are coama care seamna cu o coroana:)), dar nu e cel mai puternic.
tigrul este cea mai mare felina naturala din lume, si mai este o felina facuta in laborator numita Ligru ce e de trei ori cat un tigru si este rezultatul obtinut din combinarea unui tigru cu o leoaica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leul, doar el e regele, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa va zic am un club din 78 de copi si i-am intrebat ca este mai puternic si mai mare 3% au zis leul iar restul 9% au zis tigrul mai intrebati

| Gabitorje a răspuns:

nu asculta ce spun toti astia! tigrul e mai puternic

| Gabitorje a răspuns:

Tigrul Este Mai Mare, Mai Rapid, Mai Puternic.Si De Asta Este Pe Cale De Disparitie, Fiind Vanati De Oameni Pentru Blana Lor Care Ajunge Sa Fie Vanduta Pe Piata Neagra La Un Pret Mai Mare De 11.000 EURO! Uite-te La Leu : http://ro.wikipedia.org/wiki/Leu Si Uite-te La Tigru :http://ro.wikipedia.org/wiki/Tigru Si Daca Vrei Si Tigrul Siberian http://ro.wikipedia.org/wiki/Tigru_siberian. Funda? :)

| RazvanGrigoras a răspuns:

Nu ii asculta pe cei care zic tigrul! Leul este mai puternic. Uita-te la video-uri pe youtube cu leu vs tigru leu e mai puternic! Are gheare mai mari decat tigrul! Tigrul, pentru al ucide pe leu cat mai repede incearca sa il muste de gat! Insa nu reauseste pentru ca gatul leului este protejat de coama lui groasa! Tigrii au evoluat ca fiind mai buni ucigasi, iar leii, mai buni luptatori!
Nu degeaba se spune ca e regele animalelor! Cei mai multi spun ca tigrul deoarece este mult mai apreciat si mai popular si mai rapid, insa asta nu inseamna ca este si mai puternic!

| andra_9728 a răspuns:

Asculta Andrei, nu asculta ce zic astia care au raspuns ca leu. Ce stiu aia! Atat eu cat si tu stim foarte bine ca cel mai puternic dintre leu si tigru este EVIDENT ca TIGRUL.