| Iustin2800 a întrebat:

Care e mai puternic? : Leul, Tigrul, Jaguarul sau Puma?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Care e mai puternic? : Leul, Tigrul, Jaguarul sau Puma?
Tigrul!
Cei mai mari și mai puternici tigrii sunt tigrii siberieni.
Se pot întâlnii numai la zoo ==grădină zoologică.
Tigrii sunt în Asia, Leii în Africa, Jaguarul este în America de sud, iar puma este mică și este în America latină și în vestul SUA.

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Dupa greutate, leul.Si e mai bine protejat in zone vulnerabile. Tigrul pare mai agil, dar e mic, comparativ cu leul. O fi cel siberian, dar mai sunt vreo 500 liberi, nu riscam sa-l punem la lupte. Jaguarul e la aceeasi marime cu pantera dar mai mare decat puma, mult. Dar sa stii ca am sa testez asta, am lei, tigri, de jucarielaughing

| greyhound a răspuns:

Tigrul siberian

| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde...daca te referi la tigru, tigrul siberian este cel mai putenic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puma.

| Weider a răspuns:

Leul.

| AlexCraescu a răspuns:

Iti dai seama ca sansele ca ei sa se intalneasca sunt minime, insa chiar daca ar face-o as vota cu tigrul sau leul. De ce? Pai: tigrul este cunoscut pentru ferocitatea lui si agilitatea cu care ataca. L-as pune in categoria grea, in acelasi loc cu leul care este ceva mai masiv si care are are o forta mai mare, insa intr-o lupta nu cred ca i-ar face fata. Zic si eu happy

| Nionex a răspuns:

Leul