| AliAli94 a întrebat:

Care e primul oul sau gaina...nu inteleg unii zic ca gaina da ea din cea iesit?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Pai si oul? mda. teoria vietii.te invarti intr-un cerc si tot nu-i dai de capatthinking

5 răspunsuri:
| AuDreY a răspuns:

Ca si omul, Dumnezeu l-a creat pe Adam si dupa aia pe Eva. Nu au fost nascuti de nimeni. Asa putea bine mersi sa faca o gaina ( zic gaina prima ca nu statea sa cloceasca oul ).

Răspuns utilizator avertizat
| Anonime a răspuns:

Daca nu era oul nu era nici gaina; daca nu era gaina nu avea cine sa faca oul laughing) dar daca apelam la cunostiintele biblice, Dumnezeu dupa ce a creat lumea, a animat-o cu diverse forme de viata.Si asa a facut cate un animal,sau cate o pereche din fiecare specie,astfel incat prima oara a fost gaina. Sper ca te-am lamurit, insa e doar o opinie...
Oricum, fundita?big grin

| iDplm a răspuns:

Daca nu era cocosul facea Dumnezo ou din lut.

| michael10 a răspuns:

Pai cand a facut Dumnezeu lumea impreuna cu animalele crezi ca a creat:tigrii, lei vaci porci si oua? fi serios. evident ca prima data a fost gaina.