| Bot a întrebat:

Care este cea mai frumoasa amintire de-a ta din copilarie?

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cea mai frumoasa dintre putinele pe care le am reda dimineata de Craciun din 2008
nu am sa uit nicicand, ca aveam un brad mare de tot
ne mergea si noua mai bine atunci
si mersesem cu mama si cumparasem cadouri pentru toata familia, cfacusem prajituri, aveam lumanari si ornamente prin casa, luminite, era cald, si dimineata la 9 am venit toti in camera cu bradutul si ne-am desfacut cadourile (ai mei, eu, bunica, bunicul, unchiumeo), si desi nu se asteptau ne adusese Mosul cel darnic din anul ala la toti cate ceva
si apoi a urmat o zi minunata plina de intelegere si voie buna
si apoi incepand cu Revelionul din anul ala s-a dus naibii tot si incep amintirile urate, dupa care nu a mai fost nimic frumos
aiurea nu?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cea mai frumoasa amitire din copilarie, sunt multe dar cea mai importanta a fost intr-un an de sarbatorile de iarna, am vrut sa-mi constriesc un buhai [ca tot vin sarbatorile de iarna]ca sa uram si ne trebuia niste fire de par de cal. Am pandit un cal si dai si tae coada, in timp ce impreuna cu un prieten faceam treaba asta calul s-a speriat si a plecat brusc, am fost surprins sub caruta si am ajuns la spital cu fractura de femur. Si uite asa s-a terminat ceva ce urma sa fie foarte frumos.

| RoRoxana a răspuns:

Toata copilaria mea este o amintire frumoasa.Pe atunci nu se stia de lucrurile care sunt acum.Eu la 12 ani inca ma jucam cu papusile.Astazi vezi copile la 11 ani care raman insarcinate, violate etc.Era frumos atunci. Mi-e dor sa mai am 4-5 ani sa ma duc la gradinita, sa ma joc, sa nu am alte griji, fara certuri cu parintii, rasfatata familiei, in fiecare an la mare s. a. m. d. :*

| InLove a răspuns:

Cand dupa un drum destul de lung ajungeam iarna la bunica, mirosul colaceilor plutea-n aer, camera era inundata de caldura si eram acolo cu toti verisori mei, iar sub bradul de craciun erau toate cadourile pe care ti leai putut dori!

| Fluture a răspuns:

Buna.
Cele mai frumose amintiri sunt de la gradinita, din clasele 1-4 si chiar din clasele 5-8>big grin

| xGyAx a răspuns:

Am avut mai mult foarte frumoase... Cea mai frumoasa cand am primit ceva foarte scump ce mi-am dorit de craciun, sau cand bunica era foarte bolnava si s-a vindecat. Cele mai frumoase zile din viata big grinbig grin pup

| MusicisMusic a răspuns:

Inca mai copilaresc...si nu am o amintire "preferata" deoarece toata copilaria mea de pana acum a fost aproximativ frumoasa. Dar, imi amintesc cu bucurie de Craciunul in familie de care am avut timp de 5 ani la rand.Ma trezeam in dimineata de Craciun si vedeam sub brad multe cadouri.Sau mai sunt zilele cand, merg in camping cu parintii si imi place sa le ascult povestile din anii studentiei.Si parca dintr-o data ma intristez cand imi dau seama ca eu nu pot sa am parte de acele seri si petreceri de care imi povestesc parintii pentru ca totul a fost schimbat.Cred ca o amintire frumoasa e cand am putut sa ii spun mamei mele vitrege pentru prima data"mama", si, cu toate ca asta s-a intamplat acum 7 ani imi amintesc chipul ei senin pe care se scurgeau lacrimi.Sau...poate fi atunci cand mami a intrat pe usa, acum 6 ani cu doua mogaldete ca niste papusi.Erau fratele si sora mea care acum au crescut.Am amintiri frumoase si sper sa nu se termine prea curand. Dar care este cea mai frumoasa amintire a ta din copilarie?

| ILoveRockelle75 a răspuns:

Prima noapte cu iubitul meu...la 12 ani laughing