| DarkOrbitMoon a întrebat:

Care e cea mai frumoasa amintire de-a ta din copilarie?

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

Am mai multe. Toamna cand jucam fotbal pe beton in spatele blocului sau in fata biserici pe iarba la umbra salcamilor (ne spunea lumea bididii), cand beam apa dintr-o teava sparta dupa meci(care dura ore intregi), cand ne trezeam la 8 dimineata si ieseam afara sa ne facem antrenamentele de ninja laughing, cand faceam turnee sa vedem care este cel mai bun la bataie, cand ne jucam cu tevi cu cornete de hartie, cand intram toti in casa la o anumita ora doar pentru ca se difuza nu stiu ce melodie pe atomic, cand jucam fotbal pe intuneric de abia mai vedeam mingea(besica), cand ne jucam de-a camera ascunsa si faceam farse la lume pe strada. O amintire misto a ramas cand am plecat toti baietii de la bloc inarmati cu bete si bate, eu luasem facaletzu mamei de gogosi laughing, si ne-am dus sa exploram padurile de langa oras, am trecut peste un pod, apoi am luat-o printr-o iarba de era mai mare ca noi... iar in final am descoperit o plaja ne simteam de parca descoperisem america laughing). Ms de intrebare, chiar nu ma mai gandisem la copilarie de mult timp.

16 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Intrebarea mea favorita.Nu am amintiri frumoase din copilarie, nici pana in ziua de azi.Trecutul meu e scris cu sange.

| DarkOrbitMoon explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu stiu de ce raspunsul tau ma face sa zambesc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

In ce mod? Sadic?

| DarkOrbitMoon explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cand am citit:"Trecutul meu e scris cu sange."am avut senzatia ca ai scris la amuzament, si asta m-a facut sa zambesc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

E un mod de a spune.Dar a fost sangeros intr-adevar trecutul meu.Nu spun mai multe.

| AndyLavy a răspuns:

Am fugit 3 zile la mare dupa un baiat pe care il cunoscusem pe net, cred ca asta a fost cea mai tare chestie pe care am facut-o in copilarie.Plus ce a urmat in acele 3 zile.

| VladGH a răspuns:

Eu am amintiri frumoase macar ca am trait sarac si cu un tata betiv. Imi placea sa ma joc singur, am un locusor din copilarie, dupa niste livezi intr-o paducice, cum s-ar spune pentru mine un coltisor de rai pe care il tineam in secret si ma duceam singur sa ii savurez frumusetea. happy Ce mult as vrea sa ma intorc in copilarie... sad

| Different69 a răspuns:

Nu am nici o amintire extraordinar de frumoasa...nu m-a impresionat nimic in copilarie.

| DarkOrbitMoon explică (pentru Different69):

Pe bune, chiar nu-ti mai amintesti prietenii cu care te jucai?

| Different69 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Pt mine nu e o amintire frumoasa happy

| DarkOrbitMoon explică (pentru Different69):

Sincer,te inteleg.

| Different69 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Unii dintre cei cu care ma jucam atunci, acum nici nu ma mai baga in seama...oh go on

| LetMeHelp a răspuns:

Cele mai frumoase amintiri le am de la tara.Tin minte si acum un suberb cal alb-un inger- pe care imi placea sa stau de fiecare data cand eram acolo.Era cuminte si nu mi-a fost nicio data frica de el.Ii dadeam iarba, fan, mere, morcovo si altele...Il mangaiam mereu.
Mai am una cand mergeam cu caruta la vie iar mie imi era frica de un caine care statea pe acolo.Stateam nemiscat in caruta sa nu ma muste.Cand plecam ma dadeam repede jos si fugeam la bunicu` laughing.
Imi este dor de vermurile pe cand bunicii traiau.sad Viata merge inainte.

Bafta happy

| CichasEmo a răspuns:

Aveam vreo 5-6 ani am plecat cu parinti la munte.Am cules multe flori, m-am plimbat prin padure, am baut apa rece din izvor, am vazut animale si cea mai frumosa am dormit sub clar de luna...

| ORDKEO a răspuns:

Nu prea am

| AnneHere a răspuns:

Eh. Imi amintesc ca invatasem sa-mi fac nevoile la olita si m-am dus sa-i arat mamei ce ''minunatie'' facusem rolling on the floor
dar m-am impiedicat si ''minunatia'' a cazut pe covor rolling on the floor)))))))